Category: Sociale

1 2 3 4 10 / 39 POSTS
11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

11 shenjat që tregojnë, se mund të kesh personalitetin më të rrallë në botë

Sipas një studimi të famshëm ekzistojnë 16 lloje të ndryshme personaliteti, të ndara në katër kategori. Rreth 98% e njerëzve kanë një nga 15 llojet e ...
23 vjeçarja nga Kosova, shqiptarja e vetme në hapësirë

23 vjeçarja nga Kosova, shqiptarja e vetme në hapësirë

Pranvera Hyseni 23 vjeçare nga Kosova është portretizuar në gazetën e njohur amerikane “USA Today”. Historia e saj inspiruese fillon disa vite më p ...
1999 – Kur palestinezët dogjën flamurin serb si shenjë mbështetje për Kosovën /Video/

1999 – Kur palestinezët dogjën flamurin serb si shenjë mbështetje për Kosovën /Video/

Pak kohë pas vendimit të administratës së presidentit amerikan, Trump, që ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kanë shpërthyer reagimet anë ...
8 thënie qesharake për leximin e librave

8 thënie qesharake për leximin e librave

  Gjithçka do i vije atij që pret, përveç librit që ia ka huazuar dikujt! Kurrë mos e gjyko një libër prej filmit që është bërë prej tij! ...
Në vendlindjen e Haradinajt 39,343 janë myslimanë dhe veç 2 të pa fe /Grafiku/

Në vendlindjen e Haradinajt 39,343 janë myslimanë dhe veç 2 të pa fe /Grafiku/

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një debat televiziv tha se në Kosovë shumica e banorëve janë katolikë dhe rakia është traditë e vendlindj ...
“SHBA po punon për të kontrolluar mendjet njerëzore”

“SHBA po punon për të kontrolluar mendjet njerëzore”

Qeveria e SHBA mund të ketë punuar fshehurazi mbi ‘kontrollin nga larg të mendjes’ si dhe për ‘fshirjen e kujtesës , sugjerojnë disa dokumente të zbul ...
Agjenda krishteriziuese e Haradinajt dhe AAK, fryt i AntonKçirës apo i ndikimit serb?

Agjenda krishteriziuese e Haradinajt dhe AAK, fryt i AntonKçirës apo i ndikimit serb?

A po ec Haradinaj hapave të dështuara të cernagorit Savë Batarja…? Promovimi që Haradinaj po i bënë krishterimit si “vlerë” personale, si vlerë e p ...
Erdogan sulmoi edhe ….

Erdogan sulmoi edhe ….

-“Diktator” je për shkak se në Turqi ke ndërtuar 150.000 shkolla, dhe nuk ke lënë asnjë qytet pa fakulltet! -“Diktator” je për shkak se ke ndërtuar m ...
Katër gjërat që vetëm inteligjentët i bëjnë

Katër gjërat që vetëm inteligjentët i bëjnë

A mendoni se jeni inteligjent? Nëse jeni si shumica e njerëzve, atëherë me siguri se mendoni që nuk jeni. P.sh. nxënësit të cilët i “ndjekin in ...
Ne Argjentinë jetojn mbi një milion Arbresh/Dokumentar/

Ne Argjentinë jetojn mbi një milion Arbresh/Dokumentar/

Në vitin 1914 emigrimi evropian arriti piken më të lartë në historinë e Argjentinës, llogaritet se 1,760.000 persona kanë hyrë brenda kufijve të shtet ...
1 2 3 4 10 / 39 POSTS