Category: Rajonë & Botë

1 2 3 20 10 / 192 POSTS
Europiania Macovei: Deputetët erdhën në Bruksel me paratë e shqiptarëve për të ngrënë drekë…

Europiania Macovei: Deputetët erdhën në Bruksel me paratë e shqiptarëve për të ngrënë drekë…

E turpshme ka qenë skena e lënë nga deputetët e opozitës në seancën e sotme në Parlamentin Europian, ku deputeti Genc Pollo kërkoi largimin ...
Analiza zbulon se BE “është e parëndësishme” për shumicën e qytetarëve

Analiza zbulon se BE “është e parëndësishme” për shumicën e qytetarëve

Sipas analizës, 64 për qind e evropianëve nuk janë të bindur se jeta e tyre do të ishte më e keqe pa BE-në ndërsa 49 për qind e qytetarëve mendojnë ...
43 për qind e foshnjave në BE të lindura nga marrëdhënie jashtëmartesore

43 për qind e foshnjave në BE të lindura nga marrëdhënie jashtëmartesore

Dyzet e tre për qind e foshnjave në Bashkimin Evropian (BE) në vitin 2016 kanë lindur nga marrëdhënie jashtëmartesore, treguan të dhënat e fundit të Z ...
Izraeli do ta armatosë popullin

Izraeli do ta armatosë popullin

Izraeli është duke menduar të zbusë rregullat e armëve, duke u lejuar deri 40 personave të kenë të drejtën për t’u armatosur. Politikanët që lobojnë p ...
Kur Palestina ishte pjesë e botërorit, Izraeli nuk ekzistonte fare /Video/

Kur Palestina ishte pjesë e botërorit, Izraeli nuk ekzistonte fare /Video/

Meqë futbolli është një prej sporteve më të pëlqyera, tema vazhdon të mbetet po aty, por kthehet në kohë për gati 80 vite. Është pikërisht ...
Çavuşoğlu: Rusia, Irani dhe SHBA kanë përgjegjësi për shkeljet në Siri

Çavuşoğlu: Rusia, Irani dhe SHBA kanë përgjegjësi për shkeljet në Siri

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, në lidhje me sulmet e regjimit në jugperëndim të Sirisë tha se Rusia, Irani dhe SHBA kanë përgjegjësi ...
Ikrime Sabri: “Marrëveshja e Shekullit” e Presidentit Trump është një komplot

Ikrime Sabri: “Marrëveshja e Shekullit” e Presidentit Trump është një komplot

Kreu i Delegacionit të Lartë Islamik i Jerusalemit dhe ligjëruesi i Xhamisë Al-Aksa, Ikrime Sabri gjatë hutbes së xhumasë tërhoqi vëmendjen në përçarj ...
Chicago, marshim në mbështetje të Palestinës

Chicago, marshim në mbështetje të Palestinës

Në qytetin Chicago të SHBA-ve u mbajt “Marshimi për Palestinën”, me qëllim për të protestuar kundër sulmeve të Izraelit ndaj palestinezëve, gazetarëve ...
ShBA, shkalla e vetëvrasjeve është rritur 25 për qind nga viti 1999

ShBA, shkalla e vetëvrasjeve është rritur 25 për qind nga viti 1999

Shkalla e vetëvrasjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) është rritur për 25 për qind ndërmjet viteve 1999 dhe 2016, zbuloi Qendra për Kontrol ...
Rama në Opinion: jam me Ramazan dhe nuk e lexoj Biblën! Pse e tha dhe kujt ja tha….

Rama në Opinion: jam me Ramazan dhe nuk e lexoj Biblën! Pse e tha dhe kujt ja tha….

Ka ngjarë me një diversion të ulët, ajo çfarë Blendi Fevziu sajoi si skenë një natë më parë në Opinion, ku i diktoi indirekt kryeministrin Rama, në nj ...
1 2 3 20 10 / 192 POSTS