Category: Tech & Auto

Prezantohet furgoni pa shofer

Prezantohet furgoni pa shofer

Teknologjia po bën hapa të mëdhenjë dhe çdo ditë ballafaqohemi me zgjidhje inovative që përmirësojnë jetën tonë. E reja më e fundit në fakt ësh ...
Facebook ashpërson rregullat e privatësisë

Facebook ashpërson rregullat e privatësisë

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do t’i publikojë parimet e privatësisë për herën e parë me anë të disa videove edukuese në mënyrë që t’iu ndihm ...
Ngadalësimi i iPhone opsional për klientët

Ngadalësimi i iPhone opsional për klientët

Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi se do të nxjerrë së shpe ...
Soros sulmon Facebook dhe Google: I kanë ditët e numëruara

Soros sulmon Facebook dhe Google: I kanë ditët e numëruara

Manjati George Soros sulmoi Facebook dhe Google, dy kompani që ai ka investuar në kohët e fundit, duke vënë në dukje se “rritja dhe sjellja monopolis ...
Facebook “njeh” efektet negative që shkakton

Facebook “njeh” efektet negative që shkakton

Facebook ka folur për herë të parë zyrtarisht në lidhje me zërat se rrjeti social po shkakton një efekt negativ shkatërrues në shoqëri. Platforma m ...
Makina e Hitlerit vlen më shumë se 7 milionë dollarë, pronari refuzon ofertën (Foto)

Makina e Hitlerit vlen më shumë se 7 milionë dollarë, pronari refuzon ofertën (Foto)

Pronari i të famshmit Mercedez Benz 770k Grosser i vitit 1939, i përdorur për një kohë të gjatë nga Adolf Hitleri ka refuzuar ofertën e bujshme prej 7 ...
BMW iNext EV më i fuqishëm se të gjitha modelet nga Tesla (Foto)

BMW iNext EV më i fuqishëm se të gjitha modelet nga Tesla (Foto)

Prodhuesi gjerman BMW do ta prezantojë një SUV në fund të këtij viti, sipas të gjitha gjasave në panairin e automobilave të Gjenevës, që mund të kaloj ...
Nokia 8 bëhet me Android Oreo beta

Nokia 8 bëhet me Android Oreo beta

Nokia ka lëshuar Android Oreo beta për një numër të telefonave të saj. Nokia 8 është telefoni më i fundit për të marrë një përditësim të tillë si pjes ...
Zuckerberg: Prioritet u jepet lajmeve të besueshme

Zuckerberg: Prioritet u jepet lajmeve të besueshme

Rrjeti Facebook ka shpallur se do t’i mbështes burimet e lajmeve që duken se janë të besueshme. Bashkëthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebookut, ...
9 / 9 POSTS