Category: Sociale

1 2 3 20 / 27 POSTS
Mposhti kancerin, i riu triumfon dhe bëhet kampion në body building /Foto/

Mposhti kancerin, i riu triumfon dhe bëhet kampion në body building /Foto/

Ai e ka mundur kancerin dy herë dhe tani është duke frymëzuar mijëra njerëz duke ndarë udhëtimin e tij në palestër përmes mediave sociale. James Ke ...
Rreth incidentit të dy grave që bënin magji para shtëpisë së Prizenasit /Video/

Rreth incidentit të dy grave që bënin magji para shtëpisë së Prizenasit /Video/

Në Prizren dy gra u kapën nga kamerat e sigurisë duke bërë veprime jo fort të zakonshme para një hyrjeje të një objekti. Pronari e teologët thonë s ...
Ç’kanë thënë në prag të vdekjes disa prej njerëzve më të famshëm

Ç’kanë thënë në prag të vdekjes disa prej njerëzve më të famshëm

Bethoven Ka shumë histori mbi fjalët e fundit të Bethovenit. Një version thoshte që ai deklaroi “Do të dëgjoj në parajsë”. Një tjetër thoshte se Be ...
Keni nevojë që të përqendroheni për provime? Hani këto ushqime!

Keni nevojë që të përqendroheni për provime? Hani këto ushqime!

Shumica studentëve humbasin përqendrimin ndërsa janë para provimit. Një rol të rëndësishëm në këtë luan ushqimi. Për të rritur nivelin e përqe ...
Ajo që mbanë në gojë ky qen NUK është qese bërllogu – e vërteta i bëri të qajnë të gjithë /Foto/

Ajo që mbanë në gojë ky qen NUK është qese bërllogu – e vërteta i bëri të qajnë të gjithë /Foto/

Shpesh në rrugë shohim qentë të lënë pas dore derisa kontrollojnë kontejnerët dhe qeset për të gjetur ushqim. Por e njëjta nuk është me qenin të ...
“Kur dikush më thotë ‘Jo!’, nuk do të thotë që s’mund ta bëj…”

“Kur dikush më thotë ‘Jo!’, nuk do të thotë që s’mund ta bëj…”

“Kur dikush më thotë ‘jo’, kjo nuk do të thotë që nuk mund ta bëj. Kjo thjesht do të thotë që nuk mund ta bëj me ta”. Karen E. Quinones Miller ...
E la nënën në shtëpinë e pleqve, kur shkoi ta takojë, ajo i tha diçka që e la pa fjalë

E la nënën në shtëpinë e pleqve, kur shkoi ta takojë, ajo i tha diçka që e la pa fjalë

Një ditë mori një telefonatë nga shtëpia e te moshuarve dhe i kërkojnë që të vijë sa ma shpejt pasi nëna e tij po e jepte shpirt. Djali i nxituar s ...
Pse ikin punëtorët e mirë?

Pse ikin punëtorët e mirë?

Të humbasësh një punonjës të shkëlqyer është stresuese. Ka shpenzime të gjesh dhe trajnosh një zëvendësues. Është gjithashtu pasiguria se si do t’ia d ...
Një person shqyhet nga luani në një kopsht zoologjik /Video 18+/

Një person shqyhet nga luani në një kopsht zoologjik /Video 18+/

Një njeri është vrarë nga një luan mashkull në parkun Muldersdrift, në Afrikën e Jugut. Katharine Euphrat ju dërgon në park, ku trupi është gjendur n ...
Morgan Freeman: Kam miliona dollarë në bankë… por jam krejtësisht i vetëm. Kam jetuar gjithë jetën gabim/Video/

Morgan Freeman: Kam miliona dollarë në bankë… por jam krejtësisht i vetëm. Kam jetuar gjithë jetën gabim/Video/

Morgan Freeman: Kam miliona dollarë në bankë… por jam krejtësisht i vetëm. Kam jetuar gjithë jetën gabim. ...
1 2 3 20 / 27 POSTS