Category: Rajonë & Botë

1 6 7 8 9 80 / 84 POSTS
Akar: Do të tregohet kujdes mos dëmtohen civilët

Akar: Do të tregohet kujdes mos dëmtohen civilët

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, gjenerali Hulusi Akar lidhur me operacionin "Dega e Ullirit" deklaroi se "në operacion do të tregohet çdo ...
Autokolona ushtarake e forcave turke hyn në Siri

Autokolona ushtarake e forcave turke hyn në Siri

Përmes kalimit kufitar Oncupinar në qytetin Kilis të Turqisë, një autokolonë ushtarake e Forcave të Armatosura Turke është futur në territorin e Siris ...
Komuna franceze Gennevilliers njeh shtetin e Palestinës

Komuna franceze Gennevilliers njeh shtetin e Palestinës

Komuna Gennevilliers në Francë njoftoi se ka marrë vendim për njohjen e shtetit të pavarur të Palestinës, duke rikujtuar vendimin e Parlamentit franc ...
Erbaş: Në të gjitha xhamitë e Turqisë do të lexohet dua për ushtrinë turke

Erbaş: Në të gjitha xhamitë e Turqisë do të lexohet dua për ushtrinë turke

Kryetari i Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Dijanet), Ali Erbaş njofton se për rezultimin me fitore të Operacionit Dega e Ullirit në të gjit ...
TSK godet 108 objektiva të PYD/PKK-së

TSK godet 108 objektiva të PYD/PKK-së

TSK ka goditur 108 prej 113 objektivave të përcaktuara të PYD/PKK-së. Mësohet se të vdekurit dhe të plagosurit të sjellë në spitale janë nga PYD/PKK. ...
Sulm racist ndaj një xhamie në Suedi

Sulm racist ndaj një xhamie në Suedi

Një xhami në kryeqytetin e Suedisë, Stokholm ka qenë cak i një sulmi racist, transmeton Anadolu Agency (AA). Në derën e xhamisë së Stokholmit është ...
Stamboll, 54 të arrestuar në operacionet e antiterrorit

Stamboll, 54 të arrestuar në operacionet e antiterrorit

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet ...
Liban, 12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti

Liban, 12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti

Sipas zyrtarëve, numri i refugjatëve sirianë që humbën jetën nga i ftohti në stuhinë e dëborës në lindje të Libanit është rritur në 12, transmeton Ana ...
Çavuşoğlu bisedë telefonike me homologun nga SHBA-të

Çavuşoğlu bisedë telefonike me homologun nga SHBA-të

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, raporton Anadol ...
Aksident trafiku në Turqi, 11 të vdekur dhe 44 të plagosur

Aksident trafiku në Turqi, 11 të vdekur dhe 44 të plagosur

Të paktën 11 persona e kanë humbur jetën ndërsa 44 të tjerë janë plagosur në një aksident trafiku në Eskisehir të Turqisë qendrore, raporton Anadolu A ...
1 6 7 8 9 80 / 84 POSTS