Category: Rajonë & Botë

1 2 3 4 5 14 30 / 134 POSTS
“Djathtistët në Perëndim përdorin islamofobinë për të fituar zgjedhjet”

“Djathtistët në Perëndim përdorin islamofobinë për të fituar zgjedhjet”

"Në Evropë dhe SHBA islamofobia përdoret si projekt politik i cili është i lidhur me krahun e djathtë dhe ndonjëherë edhe me elitat e diskredituara ...
Franca është ‘nxitësja e terroristëve’

Franca është ‘nxitësja e terroristëve’

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan akuzoi të shtunën Francën mes një rasti diplomatik midis aleatëve të NATO-s mbi mbështetjen e Parisit për Forcat ...
Sekularisti Asad ka përdorë 215 herë armë kimike kundër popullit të tij sirian

Sekularisti Asad ka përdorë 215 herë armë kimike kundër popullit të tij sirian

Regjimi i Bashar al Asadit i cili pretendon se ka neutralizuar stoqet e armëve kimike në Siri, po vazhdon përdorimin e këtyre armëve. Që nga fillimi i ...
Sulmi me armë kimike në Siri, rritet në 78 numri i të vdekurve

Sulmi me armë kimike në Siri, rritet në 78 numri i të vdekurve

Është rritur në 78 numri i civilëve që humbën jetën si pasojë e sulmit me armë kimike të regjimit të Bashar al Asadit ndaj qarkut Duma, pika e fundit ...
Deputeti anglez: Të blesh drogë nga shqiptarët, sikur porosit pica

Deputeti anglez: Të blesh drogë nga shqiptarët, sikur porosit pica

Bandat e drogës të kontrolluara nga kriminelët e Europës Lindore po nxisin valën në rritje të krimeve të dhunshme në Londër, ka pretenduar një deputet ...
Kreu i OSBE-së : Në Shqipëri nuk është problem i madh ekstremizmi radikal

Kreu i OSBE-së : Në Shqipëri nuk është problem i madh ekstremizmi radikal

Misioni i OSBE-së në Shqipëri, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë dhe Qendrën Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, organizuan në Tiranë konferencën ...
Gjermania vazhdon bashkëpunimin me Turqinë, nënshkruajnë 31 marrëveshje ushtarake

Gjermania vazhdon bashkëpunimin me Turqinë, nënshkruajnë 31 marrëveshje ushtarake

Gjermania ka miratuar më shumë se 30 marrëveshje në lidhje me industrinë ushtarake me Turqinë në dhjetor dhe janar, thotë një raport i Ministrisë së E ...
Edhe opozita turke ‘kërcënon’ Haradinaj dhe lavdëron Thaçin

Edhe opozita turke ‘kërcënon’ Haradinaj dhe lavdëron Thaçin

Kreu i partisë opozitare turke, Lëvizja Kombëtare, Devlet Bahceli, ka lavdëruar punën e agjencisë turke të inteligjencës në Kosovë në rastin e arresti ...
Tmerrohen Turqit dhe Kurdët në Siri nga ‘Alienët’ i shfaqen parasyve ?! /Video/

Tmerrohen Turqit dhe Kurdët në Siri nga ‘Alienët’ i shfaqen parasyve ?! /Video/

Sot jan publikuar me qindra video që qarkullojnë në internet të diçkaje të çudtishme që kanë parë luftaret turq dhe kurd  Alien. Shumë njerëz kanë ...
FMN: Top 10 më të pasura të botës, 5 janë vende Islame

FMN: Top 10 më të pasura të botës, 5 janë vende Islame

Një nga elementët matës të pasurisë së një shteti është fuqia blerëse e qytetarëve të tij. Pikërisht shpenzimet mesatare për banor në vit janë edhe ...
1 2 3 4 5 14 30 / 134 POSTS