Category: Rajonë & Botë

1 2 3 4 9 20 / 87 POSTS
Abdeslam: Myslimanët “gjykohen dhe trajtohen pa mëshirë”

Abdeslam: Myslimanët “gjykohen dhe trajtohen pa mëshirë”

I dyshuari i vetëm i mbijetuar nga sulmet terroriste në Paris më 2015 ka refuzuar të përgjigjet para trupit gjykues në një gjykatë në Belgjikë, ku ësh ...
Erdoğan: Pritshmëria e Turqisë nga BE-ja është që të heqë pengesat artificiale

Erdoğan: Pritshmëria e Turqisë nga BE-ja është që të heqë pengesat artificiale

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një intervistë për gazetën italiane "La Stampa", është shprehur se pritshmëria e Turqisë nga BE-ja ësht ...
Trekëndëshi i Bermudës, sa vërtetë është i rrezikshëm?

Trekëndëshi i Bermudës, sa vërtetë është i rrezikshëm?

Legjenda thotë se rajoni nëntropikal i Trekëndëshit të Bermudës në Atlantikun e Veriut është vend i qindra fatkeqësive tragjike dhe të pashpjeguara. ...
Mianmar, vazhdonë përdhunimi dhe masakrimi i myslimanëve

Mianmar, vazhdonë përdhunimi dhe masakrimi i myslimanëve

Njoftimet e fundit për brutalitet nga ushtria e Mianmarit ndaj popullatës etnike Rohingya kanë tronditur shumë njerëz. Ushtria e këtij vendi ka një hi ...
Shokon Berisha: Elektricistin në Tropojë e dogjën së gjalli, i ngritën çelësin e dritave

Shokon Berisha: Elektricistin në Tropojë e dogjën së gjalli, i ngritën çelësin e dritave

Taksa Shqipëria u “pushtua” sërish nga shira të rrëmbyeshëm, një ngjarje e rëndë ndodhi në zonën e Tropojës, aty ku një 32 vjeçar me profesion elektri ...
Emri i Maqedonisë, fillojnë protestat e para në Athinë

Emri i Maqedonisë, fillojnë protestat e para në Athinë

Kanë filluar në Athinë protestat e para kundër njohjes së Maqedonisë me emrin e saj kushtetues. Fillimisht partia ekstreme e djathtë “Agimi i Art ...
Burgim i përjetshëm për sulmuesin pranë xhamisë në Londër

Burgim i përjetshëm për sulmuesin pranë xhamisë në Londër

Një burrë që ka përplasur kamionin për një turmë myslimanësh, pranë një xhamie në veri të Londrës, është dënuar me burgim të përjetshëm. Darren Osb ...
Burg i përjetshëm për sulmuesin e besimtarëve musliman

Burg i përjetshëm për sulmuesin e besimtarëve musliman

Sulmuesi i xhamisë në Finsbury Park, Darren Osborne, është dënuar me burgim pasi gjykata hodhi poshtë pretendimet e tij se dikush tjetër e kreu sulmin ...
Spektakël në qiejt e botës, Hëna e trefishtë për herë të parë pas 152 vjetëve

Spektakël në qiejt e botës, Hëna e trefishtë për herë të parë pas 152 vjetëve

Vëzhguesit e qiejve në të gjithë botën mundën të shihnin sot një fenomen të rrallë qiellor që është quajtur nga NASA Hëna e trefishtë. Bëhet fjal ...
Mianmar, gjenden 5 varreza të reja masive në Arakan

Mianmar, gjenden 5 varreza të reja masive në Arakan

Zbulohen 5 varreza të reja masive të cilat dëshmojnë masakrën ndaj popullsisë muslimane në shtetin Arakan të Mianmarit. Në shtetin Arakan të Mianma ...
1 2 3 4 9 20 / 87 POSTS