Category: Rajonë & Botë

1 2 3 9 10 / 87 POSTS
“Turqia ka siguruar mbi 10 milionë dollarë për refugjatët Rohingya”

“Turqia ka siguruar mbi 10 milionë dollarë për refugjatët Rohingya”

Ankaraja vazhdon të ofrojë ndihmë humanitare për muslimanët Rohingya në Bangladesh, tha kreu i AFAD, Mehmet Güllüoğlu. Që nga fillimi i krizës aktu ...
Lavrov në Serbi: Nëse përfshihet ShBA-ja në dialog, edhe Rusia do jetë e pranishme

Lavrov në Serbi: Nëse përfshihet ShBA-ja në dialog, edhe Rusia do jetë e pranishme

Serbia është në rrugën evropiane, por do të vazhdojë të ndërtojë marrëdhënie të mira me Federatën Ruse, me një dëshirë që këto marrëdhënie të jenë edh ...
Shqipëria, e para në botë për numrin e lartë të…

Shqipëria, e para në botë për numrin e lartë të…

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin ...
Cristiano Ronaldo mbështetje për fëmijët Rohingya

Cristiano Ronaldo mbështetje për fëmijët Rohingya

Lojtari i kombëtares së Portugalisë dhe njëherësh edhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, në rrjetin social Twitter shpërndau një fotografi mbësh ...
Kisha në Suedi përkrah muslimanët për ezanin

Kisha në Suedi përkrah muslimanët për ezanin

Një vend falje për muslimanët lokal në qytetin jugor suedezë Vaxjo u ka lejuar muslimanëve të bëjnë thirrjen për namaz pasi kisha lokale ishte mbë ...
Sondazhi thotë se francezët besojnë se Islami është në përputhje me vlerat e tyre

Sondazhi thotë se francezët besojnë se Islami është në përputhje me vlerat e tyre

Pesëdhjetë e gjashtë përqind e francezëve besojnë se Islami është në përputhje me vlerat e vendit të tyre, sipas një sondazhi të kryer nga firma e qen ...
Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Ministritë e Arsimit dhe ministritë e Diasporës të Shqipërisë dhe Kosovës zhvilluan sot një takim të përbashkët pune në Tiranë, ku temë e diskutimeve ...
Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Ministrja Nikolla tha se nuk do të ketë më punë të ndara mes Shqipërisë dhe Kosovës për arsimimin e fëmijëve shqiptarë në diasporë.  Ministritë e A ...
Erdogan: Nuk do të blejmë nga jashtë asgjë që mund ta prodhojmë vetë

Erdogan: Nuk do të blejmë nga jashtë asgjë që mund ta prodhojmë vetë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se asnjë produkt, që mund të prodhohet në Turqi, nuk do të blihet nga jashtë. Presidenti ...
E mahnitshme: Bie borë për të dytën herë këtë vit në shkretëtirën e Saharasë / FOTO/

E mahnitshme: Bie borë për të dytën herë këtë vit në shkretëtirën e Saharasë / FOTO/

Banorët lokal të një qyteti afër shkretëtirës së Saharasë, u mahnitën kur panë se për herë të dytë brenda pak javëve, në shkretëtirën më të thatë në b ...
1 2 3 9 10 / 87 POSTS