Category: Nën hijen e Islamofobisë

1 2 3 4 5 20 / 44 POSTS
Islamofobja Marine Le Pen akuzohet zyrtarisht për shpërdorim fondesh

Islamofobja Marine Le Pen akuzohet zyrtarisht për shpërdorim fondesh

dhëheqësja e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen është akuzuar edhe formalisht në kuadër të skandalit të shpërdorimit të fondeve të Parlamenti ...
Dr.Mustafa Bajrami: ‘Ka mbaruar përgjithmonë koha e komunizmit kur feja nëpërkëmbej gjithandej’!

Dr.Mustafa Bajrami: ‘Ka mbaruar përgjithmonë koha e komunizmit kur feja nëpërkëmbej gjithandej’!

Doktori i shkencave islame Mustafa Bajrami ka reaguar në lidhje me debatin e fundit rreth iftarit në Dardanë. Për këtë iftar, ditë më parë kandidati p ...
Serbofoni i VV-së  Bislimi: Myslimanët pakicë e parëndësishme, Xhamitë i ka ndërtuar Serbia

Serbofoni i VV-së Bislimi: Myslimanët pakicë e parëndësishme, Xhamitë i ka ndërtuar Serbia

Ky është shkrimi i plotë i sebofonit Xhevat Bislimi kandidatë i VV-së për deputet, ish pjesë e klanit Pronto të PDK-së . RELIGJIONI SI ARME NE DUAR ...
Klani “Pronto” në VV që bëhet i treti që shkruan kundër Islamit, madje serbisht /Video/

Klani “Pronto” në VV që bëhet i treti që shkruan kundër Islamit, madje serbisht /Video/

Kandidati i VV-së Xhevat Bislmi është i treti nga Vetëvendosje që shkruan kundër Islamit dhe myslimanëve shqiptar. Ai ka thënë se shumë xhami janë ndë ...
Ramabaja: Bashkësia Islame është rikthyer në mesjetë – gjendja alarmuese

Ramabaja: Bashkësia Islame është rikthyer në mesjetë – gjendja alarmuese

Sadri Ramabaja, ka thënë se deklarata e tij e ditëve më parë është e karakterit politik dhe se aty nuk ka fyerje në asnjë rresht. “Ne jemi shtet ev ...
Zyrtari i Vetëvendosjes: Serbia ka financuar disa hoxhallarë në Kosovë

Zyrtari i Vetëvendosjes: Serbia ka financuar disa hoxhallarë në Kosovë

Zyrtari i për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka thënë se është fakt që Serbia ka financuar dhe kontrolluar disa nga hoxh ...
S’ndalet islamofobi i VV-së Ramabaja, publikon vargje raciste në gazeta të PDK-së

S’ndalet islamofobi i VV-së Ramabaja, publikon vargje raciste në gazeta të PDK-së

  Islamofobi i i Lëvizjes Vetëvendosje në vazhdën e publikimeve kundër Islamit dhe mysimanëve shqiptar, së fundi ka publikuar edhe një vjersh ...
Aktualizohet racisti dhe Islamofobi i VV-së Sadri Ramabaja

Aktualizohet racisti dhe Islamofobi i VV-së Sadri Ramabaja

Pak orë pas zgjedhjeve parlamentare aktualizohet racisti dhe islamofobi i VV-së, një herit kandidat për deputet Sadri Ramabaja.Ai edhe disa herë tjera ...
Haxhi Luta: E larguam nga Kosova sindromën e Erdoganizmit

Haxhi Luta: E larguam nga Kosova sindromën e Erdoganizmit

 Nënkryetari i LDK-së Lufti Haziri, në studiot e Magazina Zgjedhore në Klan Kosova ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës është urë për tolerancë e ...
Filarmonia e re në Shkup zhduk gjurmët e Xhamisë, shqiptarët heshtje totale

Filarmonia e re në Shkup zhduk gjurmët e Xhamisë, shqiptarët heshtje totale

Lideri i VMRO-së ka marr mundin që me pompozitet ta bëjë në mënyrë ekskluzive hapjen e Objekti i ri i Filarmonisë së Maqedonisë me pamje moderne dhe a ...
1 2 3 4 5 20 / 44 POSTS