Archive For The “Nën hijen e Islamofobisë” Category

Kristaq Rama: “Mbulimi” i Skënderbeut, krimb kërcënues i harmonisë fetare

ekuiliber.com ...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë publikisht, atë që u konsideruar si “mbulim” i bustit të skënderbut ditën e Bajramit. Nga salla e Kuvendit, Rama e qauajti marrëzi debatin që ndodhi me figurën e heroit kombëtar, duke e konsideruar si embrioni i një krimbi kërcënues për harmoninë fetare. Rama: “Nuk po flas për […]

 

Islamofobia dhe abuzimi i privatësisë në çerdhen Bleta, prindërit do të padisin mediet islamofobe

ekuiliber.com ...

Vërtet është zhgënjim i madh kur lexon se “intelektualët tanë” në bazë të tre apo katër fotografive komentojnë publikisht aktivitetet disavjeçare të një kopshti! Sikur këtyre “intelektualëve” i dhimbsen fëmijët tonë më shumë se neve prindërve! Është zhgënjyese kur disa media e bëjnë lajmin pa asnjë hulumtim edhe asnjë informatë reale. Është edhe më zhgënjyese […]

 

Islamofobja Marine Le Pen akuzohet zyrtarisht për shpërdorim fondesh

ekuiliber.com ...

dhëheqësja e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen është akuzuar edhe formalisht në kuadër të skandalit të shpërdorimit të fondeve të Parlamentit Europian. Akuzat janë bërë të ditura nga hetuesit francezë, që kanë hapur edhe një çështje gjyqësore. Parlamenti Europian dyshon se rreth 5 milionë euro kanë shkuar për ndihmësit e Le Pen në […]

 

Dr.Mustafa Bajrami: ‘Ka mbaruar përgjithmonë koha e komunizmit kur feja nëpërkëmbej gjithandej’!

ekuiliber.com ...

Doktori i shkencave islame Mustafa Bajrami ka reaguar në lidhje me debatin e fundit rreth iftarit në Dardanë. Për këtë iftar, ditë më parë kandidati për deputet i Vetëvendosjes Sadri Ramabaja kishte thënë se është “Njëra prej ngjarjeve më antihistorike që këto ditë e prodhoi një grusht haxhiqamilësh të Anamoravës”, ndërsa për faljen e namazit […]

 

Serbofoni i VV-së Bislimi: Myslimanët pakicë e parëndësishme, Xhamitë i ka ndërtuar Serbia

ekuiliber.com ...

Ky është shkrimi i plotë i sebofonit Xhevat Bislimi kandidatë i VV-së për deputet, ish pjesë e klanit Pronto të PDK-së . RELIGJIONI SI ARME NE DUART E KUNDERSHTAREVE DHE ARMIQVE TE KOMBIT SHQIPTAR DHE SHQIPTARISE (Shqiptari Sadri Ramabaja dhe agresiviteti totalitarist i pak shqiptareve te “myslimanizuar”!) Xhevat Bislimi Shoke dhe miq te dashur! Me […]

 

Klani “Pronto” në VV që bëhet i treti që shkruan kundër Islamit, madje serbisht /Video/

ekuiliber.com ...

Kandidati i VV-së Xhevat Bislmi është i treti nga Vetëvendosje që shkruan kundër Islamit dhe myslimanëve shqiptar. Ai ka thënë se shumë xhami janë ndërtuar nga serbët. ” Prandaj, Serbia (sidomos, por edhe sllavet e Maqedonise), pas Pranveres se Vitit 1981 beri plane dhe projektoi e realizoi ndertimin masiv te xhamive ne hapsiren shqiptare! Ate qe […]

 

Ramabaja: Bashkësia Islame është rikthyer në mesjetë – gjendja alarmuese

ekuiliber.com ...

Sadri Ramabaja, ka thënë se deklarata e tij e ditëve më parë është e karakterit politik dhe se aty nuk ka fyerje në asnjë rresht. “Ne jemi shtet evropian dhe Vetëvendosje mbron të drejtën e besimit në fe, por duhet ta kemi parasysh se fillimi i fashizmit në Gjermani ka nisur me zënien e shesheve”, […]

 

Zyrtari i Vetëvendosjes: Serbia ka financuar disa hoxhallarë në Kosovë

ekuiliber.com ...

Zyrtari i për Marrëdhënie me Jashtë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka thënë se është fakt që Serbia ka financuar dhe kontrolluar disa nga hoxhallarët në Kosovë. Abazi e tha këtë përmes një statusi në Facebook, ku foli për komentin e anëtarit tjetër të Vetëvendosjes, Sadri Ramabaja, lidhur me iftarin. Lexoni të plotë postimin e […]

 

S’ndalet islamofobi i VV-së Ramabaja, publikon vargje raciste në gazeta të PDK-së

ekuiliber.com ...

  Islamofobi i i Lëvizjes Vetëvendosje në vazhdën e publikimeve kundër Islamit dhe mysimanëve shqiptar, së fundi ka publikuar edhe një vjersh përplotë me urrejtje dhe gjuhë raciste. Ditë më parë kjo Lëvizje u distancua nga gjuha denigruese e Ramabajës por si duket Ramabaja ka një garanci të brendshme që e bënë të ‘guximshëm’ me […]

 

Aktualizohet racisti dhe Islamofobi i VV-së Sadri Ramabaja

ekuiliber.com ...

Pak orë pas zgjedhjeve parlamentare aktualizohet racisti dhe islamofobi i VV-së, një herit kandidat për deputet Sadri Ramabaja.Ai edhe disa herë tjera ka qenë aktiv kundër myslimanëve duke ofenduar dijetar islam shqiptar, profesor të medresesë si dhe një nga ideologët e VV-së që është bashkëpartiak i tij. Exit Polli i “Gani Bobit” dëshmon projeksionin tim: […]