Archive For The “MIX” Category

Cfare nenkupton “Shtetet e Bashkuara Arabe” sot ne bote?

ekuiliber.com ...

13mil e 500mij km2, e dyta pas Rusise. – Ushtria, sipas statistikave aktuale, do te perbehej nga 4milion ushtare, 9mij aeroplane luftarak, 4mij helikoptere, 19mij tankse, 51mij makina lufte (e para ne te gjithe boten me baze popullesie). – Popullesia, 385milion. – Bujqesia, vetem Sudani llogaritet qe posedon are te punuar 84mil. hektare. – Energjitika, […]

 

Bretkosa,uji i nxehte dhe arti i qeverisjes!!

ekuiliber.com ...

Në një rrëfenjë të lashtë, tregohet se mbreti i dërgoi të gjithë princërit tek një burrë i mençur, për të mësuar prej tij artin e qeverisjes dhe mbajtjes së pushtetit. Me të mbërritur, burri i mençuri i mori dhe të gjithë dolën në pyll. Pasi u ulën në një lëndinë, pranë një përroi, ai i […]

 

Ja çfarë bën ky zyrtar i shtetit të Kosovës i cili krenohet me shtetin e Izraelit

ekuiliber.com ...

Ky zyrtar i shtetit të Kosovës i cili reklamon flamujt dhe krenohet me shtetin e Izraelit u kërkon familjeve nga 100 mij euro ryshfet për të mbyllur rastet korruptive! Për të mbyllur një hetim, Rrahim Hashimi, sekser i Policisë së Kosovës, ka kërkuar ryshfet 100 mijë euro nga familjarë të zyrtarëve të akuzuar të Qendrës […]

 

Video motivuese për nxënës dhe studentë!

Video motivuese për nxënës dhe studentë!

Video motivuese për nxënës dhe studentë! Realizon: Shoqata Kulturore “Vizioni M”  

 

Tronditëse: Foshnja shpëtohet në minutat e fundit, nëna e kishte varrosur të gjallë /Foto +18/

EKUILIBER.COM ...

Kjo foshnje ka shpëtuar mrekullisht, pasi ishte varrosur në një gropë-varr për tri ditë. Por si e groposi nëna afrikane atë? Ajo ofron një arsye qesharake. Kur punëtorët në fabrikë, dëgjuan foshnjen të qante, ata shkuan të shikonin për të. Në fund, ata gjetën një foshnje e cila ishte varrosur gjallë. Pasi foshnja u shpëtua, […]

 

Fuqia shëruese e duarve tuaja

EKUILIBER.COM ...

  Jeni në kërkim të shëndetit, mirëqenies dhe harmonisë dhe jeni të gatshëm që vetë ju të investoni kohë për shëndetin tuaj; atëherë kjo mënyrë është një pikënisje e mbarë për secilin njeri. Metoda për të cilën do të spjegoj në këtë shkrim është një metodë e gjetur përsëri nga metodat shëruese japoneze e cila […]

 

Histori prekëse: Vajza i ofron lypësit një kafe, ai i jep një letër që e la pa fjalë

EKUILIBER.COM ...

Një ditë të ftohtë, një studente me emrin Casey Fischer, ecte nëpër qendrën e qytetit para se të shkonte në klasë. Çdo gjë ishte si zakonisht, por papritmas u ndal për të parë se si një lypës kishte mbledhur disa para dhe po rrinte në të ftohtë. Ajo mori kafenë e saj dhe më pas […]

 

Këtij fëmije i kalon vetura sipër por shpëton mrekullisht /Video/

ekuiliber.com ...

Një fëmijë, jo më tepër se 3 vjeç, ka shpëtuar vetëm me disa gërvishtje të lehta nga një aksident që mund t’i kishte marrë edhe jetën. Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, shfaqet një fëmijë që i del përpara një veture. Ndërsa shoferi, i cili ishte duke biseduar në telefon nuk e ka […]

 

Tre thënie të fëmijëve Sirian që do t’i mbaj mend njerëzimi deri në fund të Dynjasë

EKUILIBER.COM ...

1. Fëmiju i cili para se të vdiste tha: Do t’i tregoj gjithçka Allahut. 2. Vajza e cila tha: Axhë të lutem mos më fotografo se jam e pambuluar. 3. Fëmiu i cili tha: Dua të vdes e të shkoj te Allahu, se tek Ai ka bukë e të ha deri sa të ngopem.  

 

Mesazhi rrëqethës i Ronaldos për fëmijët sirianë /Video/

EKUILIBER.COM ...

Ylli i futbollit portugez dhe atij botëror, Cristiano Ronaldo ka dalur përsëri me një video-mesazh për gjendjen e fëmijëve sirianë, shkruan Periskopi. Siç e dimë, në Siri po zhvillohet një luftë e ashpër, ku qindra të rritur e fëmijë vdesin në ditë. Sulmi i fundit nga regjimi i Assadit ndaj fëmijëve sirianë me gaz, ka […]