Category: Lajme

1 2 3 4 5 30 / 49 POSTS
Albin Kurti rikthehet në krye të Vetëvendosjes

Albin Kurti rikthehet në krye të Vetëvendosjes

Albin Kurti ka rimarrë timonin drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje pas tre vitesh, të cilat u shënuan me rritjen në vota të partisë por edhe ndarjen e s ...
Thaçi: Dialogu do të vazhdojë në nivelin më të lartë

Thaçi: Dialogu do të vazhdojë në nivelin më të lartë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka quajtur ‘populiste’ deklaratat e djeshme të presidentit serb. Gjatë vizitës në Mitrovicë të Veriut presidenti V ...
Albin Kurti voton, fton të dorëhequrit t’i bashkohen procesit

Albin Kurti voton, fton të dorëhequrit t’i bashkohen procesit

Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka votuar në qendrën e votimit në shkollën fillore “Naim Frashëri” në kryeqytet. Zgjed ...
Zjarr në një banesë në Vlorë, dy të vdekur

Zjarr në një banesë në Vlorë, dy të vdekur

Si pasojë e zjarrit në një banesë në qytetin e Vlorës kanë humbur jetën dy persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Nga informacionet e Policisë së ...
Vetëvendosje zgjedh kryetarin

Vetëvendosje zgjedh kryetarin

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të votojnë për të zgjedh kryetarin e ri. Votimet do të fillojnë nga ora 10:00, ndërsa në garë është vetë ...
Tirana, një ndër kryeqytetet më të sigurta në Evropë

Tirana, një ndër kryeqytetet më të sigurta në Evropë

Numbeo – një uebsajt që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës, një indeks ku përfshihet kri ...
Simmons: EULEX montoi procese ndaj krerëve të UÇK-së

Simmons: EULEX montoi procese ndaj krerëve të UÇK-së

Dokumentet e siguruara nga RTK-ja të ish-kryetarit të gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simons, dëshmojnë se ky mision ka montuar procese kundër krerëve ...
Aksidenohet dhe mbetet i bllokuar autobusi me nxënës në Brezovicë

Aksidenohet dhe mbetet i bllokuar autobusi me nxënës në Brezovicë

Në Brezovicë kanë mbetur të ngujuar një numër i madh i nxënësve dhe pushuesve të tjerë, pasi një autobus më rreth 40 nxënës nga Gjakova nuk kishte arr ...
Vdes një person në një aksident në Gjilan

Vdes një person në një aksident në Gjilan

Një person ka vdekur në një aksident komunikacioni në Kmetoc të Komunës së Gjilanit. Zëdhënësi i policisë së rajonit të Gjilanit Shaban Azizi e kon ...
Edhe një dorëheqje nga VV-ja

Edhe një dorëheqje nga VV-ja

Zëdhënësi për media nga Lëvizja Vetëvendosje, Shkodran Hoti ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në parti. Me anë të një njoftimi publik, Hoti ...
1 2 3 4 5 30 / 49 POSTS