Category: Lajme

1 2 3 4 5 49 30 / 489 POSTS
​Haradinaj uron besimtarët për fillimin e muajit të Ramazanit

​Haradinaj uron besimtarët për fillimin e muajit të Ramazanit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Urimi i Haradinajt: Me ras ...
Tirana në mbështetje të popullit palestinez, po Prishtina?

Tirana në mbështetje të popullit palestinez, po Prishtina?

Një grup qytetarësh kanë organizuar në Tiranë një tubim paqësor në mbështetje të popullit palestinez, pas martirizimit të dhjetëra palestinezëve nga f ...
Skandaloze: Kadri Veseli feston me ‘vrasësit e 50 civilëve palestinez’!

Skandaloze: Kadri Veseli feston me ‘vrasësit e 50 civilëve palestinez’!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar nga institucionet izraelite që të njohin pavarësinë e Kosovës. Ai ka thënë se në të ardhme ...
Të mërkurën nis muaji i shenjt Ramazan, ja çfarë moti pritet të jetë gjatë këtij muaji

Të mërkurën nis muaji i shenjt Ramazan, ja çfarë moti pritet të jetë gjatë këtij muaji

Të gjithë besimtarët myslimanë në të gjithë botën pas tri ditëve do ta nisin agjërimin e muajit Ramazan. Muaji i shenjtë të Ramazanit, nis me 16 ma ...
Për 9 vjet Kosova s’është anëtarësuar në asnjë agjenci të Kombeve të Bashkuara

Për 9 vjet Kosova s’është anëtarësuar në asnjë agjenci të Kombeve të Bashkuara

Kosova ka mbetur mbrapa në anëtarësimin e saj në Agjencitë e Specializuara të Kombeve të Bashkuara. Kjo për faktin se nga pesëmbëdhjetë agjenci sa jan ...
Specialja akrediton edhe listën e dytë të avokatëve

Specialja akrediton edhe listën e dytë të avokatëve

  Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë shtuar në lista emrat e mbrojtësve, krahas mbrojtësve që ishin pranuar më parë. Regjistrimi në kët ...
Wieland në Prishtinë: Mos premtoni data për liberalizim vizash

Wieland në Prishtinë: Mos premtoni data për liberalizim vizash

"Parlamenti Evropian insiston në përmbushjen e kritereve dhe përveç përmbushjes së kritereve duhet të ekzistojë edhe mbështetje nga vendet e BE-së ...
Kosova me Ambasadë në Emirate, Thaçi e Pacolli presin shiritin

Kosova me Ambasadë në Emirate, Thaçi e Pacolli presin shiritin

Nga sot Kosova do ta ketë Ambsasadën e saj në Emiratet e Bashkuara Arabe, në Abu Dhabi. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe Presidenti, ...
Edhe çmimet, edhe prodhimi bujqësor shënon rënie

Edhe çmimet, edhe prodhimi bujqësor shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tremujorin e parë (TM1 2018). Sipa ...
Dogana kap 48.000 copë cigare të kontrabanduara

Dogana kap 48.000 copë cigare të kontrabanduara

Njësitë e Doganës së Kosovës gjatë këtyre ditëve kanë konfiskuar në disa raste të ndara sasi të konsiderueshme të duhanit. Sipas një njoftimi të Do ...
1 2 3 4 5 49 30 / 489 POSTS