Category: Lajme

1 24 25 26260 / 260 POSTS
Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe vrasja e Ivanoviqit po sfidojnë sigurinë e Kosovës

Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe vrasja e Ivanoviqit po sfidojnë sigurinë e Kosovës

Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe ngjarjet e fundit, siç ishte vrasja e Oliver Ivanoviqit, konsiderohet se po e sfidojnë gjendjen e përg ...
Siguria e Vuçiqit, njësia speciale niset drejt Mitrovicës

Siguria e Vuçiqit, njësia speciale niset drejt Mitrovicës

Mjete të blinduara të Policisë së Kosovës janë nisur drejt bazës në Mitrovicë para vizitës së Vuçiqit. Njësitë speciale të policisë nga Prishtina j ...
Kosova ka vetëm edhe dy muaj afat për ta ratifikuar Demarkacionin

Kosova ka vetëm edhe dy muaj afat për ta ratifikuar Demarkacionin

Ministrja e Integrimeve, Dhurata Hoxha, shpreson se partnerët e koalicionit do t’i tejkalojnë dallimet për sa i përket demarkacionit dhe do ta shikojn ...
Plagoset me armë zjarri vëllai i Rexhep Selimit

Plagoset me armë zjarri vëllai i Rexhep Selimit

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në Drenas. Viktima ka marrë lëndime nga arma e zjarrit dhe është duke u trajtuar në Qendrën Emergjente ...
Qeriqi: Gjuha e Haradinajt e papranueshme

Qeriqi: Gjuha e Haradinajt e papranueshme

“Ambasadori amerikan ia do të mirën Kosovës dhe nuk besoj se ai punon kundër të ardhmes të këtij vendi. Unë kam besim të plot në SHBA-në… Por ende nuk ...
Grafite antishqiptare në Serbi

Grafite antishqiptare në Serbi

Lidhja Socialdemokrate e Vojvodinës e ka dënuar sot ashpër shkrimin e grafitëve të urrejtjes në një objekt privat në Cërvenkë, e cila është në pronësi ...
Ligji i ri, Policia shqipton mijëra dënime

Ligji i ri, Policia shqipton mijëra dënime

Policia e Kosovës, me qëllim të ngritjes së sigurisë rrugore, vazhdon me aktivitete të shtuara në zbatimin e ligjeve të fushës së trafikut rrugor, gje ...
Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në

Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër makabre të mos përdoret nga a ...
Gjendja e Shqiptarëve sot, tre udhëkryqet e mëdha shqiptare dhe Identitetet

Gjendja e Shqiptarëve sot, tre udhëkryqet e mëdha shqiptare dhe Identitetet

Diplomati i shquar Abdi Baleta jo rrall herë ka hedhur dritë mbi teori të ndryshme që kanë preokupuar popullin shqiptarë. Cila është gjendja e shqi ...
Policia ka zbuluar pronarin e veturës që u përdor për vrasjen e Ivanoviqit

Policia ka zbuluar pronarin e veturës që u përdor për vrasjen e Ivanoviqit

Drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, i cili doli së bashku me kryeministrin Ramush Haradinaj para gazetarëve, tha se Policia ka ndërmarrë t ...
1 24 25 26260 / 260 POSTS