Category: Kuriozitet

1 2 10 / 13 POSTS
Pse aeroplanët nuk fluturojnë mbi Qabe?

Pse aeroplanët nuk fluturojnë mbi Qabe?

Keni vërejtur se këta besimtar i bëjnë ritualet e tyre duke sjellur rreth gurit të zi, në shenjë falënderimi e madhërimi të Krijuesit. Por a e keni ...
Si ndikojë Islami në shqiptarizimin e disa serbëve në Kosovë

Si ndikojë Islami në shqiptarizimin e disa serbëve në Kosovë

Rrëfimi për serbët e islamizuar dhe shqiptarizimi i tyre është një subjekt jo fort i njohur për publikun e gjerë. Ndonëse e diskredituar nga histor ...
Kosova ruan dëshmi të shekullit të 14-të se UFO-t ekzistojnë?! /Foto/

Kosova ruan dëshmi të shekullit të 14-të se UFO-t ekzistojnë?! /Foto/

Universi është i mbushur me mistere që sfidojnë njohuritë tona aktuale, ndërsa në Manastirin e Deçanit një i huaj ka vërejtur ikona që tregojnë për UF ...
Mjekët e Kanadasë në protestë: Mos na rrisni rrogat, paguhemi shumë!

Mjekët e Kanadasë në protestë: Mos na rrisni rrogat, paguhemi shumë!

Më shumë se 500 doktorë si dhe 150 studentë të mjekësisë në Kanada kanë nënshkruar një letër publike për të protestuar rritjen e pagav “Ne, doktorë ...
Pas saj, i gjithë fshati konvertohet në Islam

Pas saj, i gjithë fshati konvertohet në Islam

Vite më parë misionarët krishterë erdhën në fshatin Simo Yabelo në Etiopi dhe pagëzuan mijëra fshatarë që deri atëherë ishin pjesëtarë të besimit prim ...
A e dini çfarë ndodh nëse kërkoni për këtë numër në Google?

A e dini çfarë ndodh nëse kërkoni për këtë numër në Google?

Ajo çfarë po i habit kohët e fundit njerëzit e internetit, është misteri prapa një numri – saktësisht 241543903. Google është motori i kërkimit ...
Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë të tërheq vëmendjen ...
Fshati zviceran paguan 21,500 euro nëse shkoni aty për të jetuar

Fshati zviceran paguan 21,500 euro nëse shkoni aty për të jetuar

Vendi zviceran Albinen, i vendosur në kantonin Valais, është një fshat i vërtetë nga përrallat dhe autoritetet e këtij vendi vendosën të ofrojnë 21,50 ...
Populli që nuk preket nga kanceri dhe jetojnë më shumë se 120 vjet

Populli që nuk preket nga kanceri dhe jetojnë më shumë se 120 vjet

Ky nuk është sekret që ka njerëz që jetojnë më gjatë se ne. Ka edhe njerëz që përveç që jetojnë shumë gjatë ata edhe nuk sëmurën kurrë në jetën e tyre ...
Rruga më e ngushtë në Bagdad, e gjerë 30 centimetra dhe e gjatë 70 metra

Rruga më e ngushtë në Bagdad, e gjerë 30 centimetra dhe e gjatë 70 metra

Në pjesën e vjetër të kryeqendrës së Irakut, Bagdad, ndodhet një rrugë e ngushtë, më e ngushta në Irak me vetëm 30 centimetra gjerësi, shkruan Anadolu ...
1 2 10 / 13 POSTS