Author: admini

1 31 32 33330 / 330 POSTS
Fernandinho vazhdon kontratën me Cityn

Fernandinho vazhdon kontratën me Cityn

Mesfushori brazilian ka arritur marrëveshje të re me liderin e Premier Ligës. Manchester City ka konfirmuar që ka vazhduar kontratën me brazilianin ...
Arrihet marrëveshja, Roma transferon “Modricin” e ri

Arrihet marrëveshja, Roma transferon “Modricin” e ri

Roma po vazhdon të zgjerojë listën e talentëve të blerë në skuadër, duke menduar për të ardhmen. Gjallorosët kanë arritur marrëveshje me talentin k ...
Barcelona rezervon numrin ‘7’ për Griezman

Barcelona rezervon numrin ‘7’ për Griezman

Antoine Griezmann do të jetë një ndër emrat më të përfolur verën që vjen. Sic shkruan Sport.es , Griezmann do të jetë transferimi më i rëndësishëm ...
PSG dëshiron Guardiolan

PSG dëshiron Guardiolan

Pas marrëveshjes që duket se ka arritur Jose Mourinho të rinovojë kontratën me Manchester United, PSG ka ndryshuar synimin e tyre rreth gjetjes së një ...
Akord total, Rafinha transferohet në Inter

Akord total, Rafinha transferohet në Inter

Rafinha Alcantara do të jetë lojtar i ri i Interit. Pas një jave bisedimesh intensive, Barça ka pranuar ofertën e fundit nga pala italiane. Siç ...
Mjekët në Kosovë kërkojnë të paguhen sa gjyqtarët e prokurorët

Mjekët në Kosovë kërkojnë të paguhen sa gjyqtarët e prokurorët

Një grup punues është duke draftuar ndryshimet në Ligjin e Pagave ku pritet të bëhet kategorizimi i pagave për punëtorët shëndetësorë. Kërkesat e këty ...
Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe vrasja e Ivanoviqit po sfidojnë sigurinë e Kosovës

Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe vrasja e Ivanoviqit po sfidojnë sigurinë e Kosovës

Zhvillimet politike rreth Gjykatës Speciale dhe ngjarjet e fundit, siç ishte vrasja e Oliver Ivanoviqit, konsiderohet se po e sfidojnë gjendjen e përg ...
Siguria e Vuçiqit, njësia speciale niset drejt Mitrovicës

Siguria e Vuçiqit, njësia speciale niset drejt Mitrovicës

Mjete të blinduara të Policisë së Kosovës janë nisur drejt bazës në Mitrovicë para vizitës së Vuçiqit. Njësitë speciale të policisë nga Prishtina j ...
Kosova ka vetëm edhe dy muaj afat për ta ratifikuar Demarkacionin

Kosova ka vetëm edhe dy muaj afat për ta ratifikuar Demarkacionin

Ministrja e Integrimeve, Dhurata Hoxha, shpreson se partnerët e koalicionit do t’i tejkalojnë dallimet për sa i përket demarkacionit dhe do ta shikojn ...
Plagoset me armë zjarri vëllai i Rexhep Selimit

Plagoset me armë zjarri vëllai i Rexhep Selimit

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në Drenas. Viktima ka marrë lëndime nga arma e zjarrit dhe është duke u trajtuar në Qendrën Emergjente ...
1 31 32 33330 / 330 POSTS