Author: admini

1 2 3 4 5 33 30 / 330 POSTS
Viti 2018 – vit i rëndësishëm për Ballkanin

Viti 2018 – vit i rëndësishëm për Ballkanin

  Viti 2018 për Ballkanin në përgjithësi dhe veçanërisht për Perëndimin e tij do të jetë një vit i rëndësishëm. Ashtu siç ka theksuar edhe kom ...
Policia konfirmon arrestimin e dy hakerëve kosovarë të akuzuar nga Amerika

Policia konfirmon arrestimin e dy hakerëve kosovarë të akuzuar nga Amerika

Policia e Kosovës ka konfirmuar përfshirjen e vet në aksionin e ndërmarrë kundër këtij organizimi, me ç’rast janë arrestuar dy kosovarë, Besart Hoxha ...
Turqia do të marrë mish edhe nga Kosova

Turqia do të marrë mish edhe nga Kosova

Turqia do të lejojë importin e mishit edhe nga Kosova. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, me ftesë të Ministrit t ...
Jusuf Thaçi dorëzon në Qeveri peticionin për shpëtimin e Kompleksit të familjes Jashari

Jusuf Thaçi dorëzon në Qeveri peticionin për shpëtimin e Kompleksit të familjes Jashari

Analisti Jusuf Thaçi, që kishte nisur një peticion online, përmes të cilit kërkoheshin veprime urgjente të Qeverisë së Kosovës për shpëtimin dhe ruajt ...
Mediu për Turqinë në Kongresin Amerikan: Duhet të shqyrtohen marrëdhëniet e reja Turqi- Rusi

Mediu për Turqinë në Kongresin Amerikan: Duhet të shqyrtohen marrëdhëniet e reja Turqi- Rusi

Në një nga mjediset e Kongresit amerikan u mbajt një forum mbi sfidat gjeopolitike në Evropën Juglindore. Pjesëmarrësit ku përfshiheshin ligjvënës ...
Ambasadorja e ShBA-së në OKB: Do të përkrahim Kosovën

Ambasadorja e ShBA-së në OKB: Do të përkrahim Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, edhe një herë e rikonfir ...
Adem Gashi është vëllai i dy dëshmorëve, dëshmi kjo që humanizmi e kombëtaria janë të një dere

Adem Gashi është vëllai i dy dëshmorëve, dëshmi kjo që humanizmi e kombëtaria janë të një dere

Adem Gashi që këto ditë u bë shembull botëror për sjellje qytetare, që i ktheu pronares çantën me para me vlerë prej më shumë se 6000 dollarë;  është ...
Shqiptari që gjeti mbi 6000 dollarë e ia ktheu pronares, dëgjoni intervistën e tij

Shqiptari që gjeti mbi 6000 dollarë e ia ktheu pronares, dëgjoni intervistën e tij

Adem Gashi bëri bujë në Australi me veprimin e tij pasi gjeti në tren një çantë me 6250 dollarë vendosi të ia kthejë ato pro ...
Përfshihet nga zjarri gjimnazi Bedri Pejani në Pejë (Video)

Përfshihet nga zjarri gjimnazi Bedri Pejani në Pejë (Video)

Sot gjimnazi “Bedri Pejani” në Pejë, është përfshirë nga flakët. Në vendin e ngjarjes kanë daluar zjarrfikësat, të cilat po angazhohen që të shuajn ...
Çka thotë Alfred Moisiu për çështjen e detit?

Çka thotë Alfred Moisiu për çështjen e detit?

Alfred Moisiu, ish-presidenti i Republikës i ftuar në studion e lajmeve në Ora News me gazetaren Ilva Tare ka komentuar edhe negociatat që po zhvilloh ...
1 2 3 4 5 33 30 / 330 POSTS