Author: admini

1 2 3 4 33 20 / 330 POSTS
Maliqi: Shkëmbimi i territoreve sjell konflikte dhe fatkeqësi

Maliqi: Shkëmbimi i territoreve sjell konflikte dhe fatkeqësi

Analisti politik, Shkelzen Maliqi po e sheh si lojë të Serbisë mundësinë e shkëmbimit të territoreve me Kosovën. Thotë se duke shkëmbyer territore dhe ...
Serbët e Kosovës shfrytëzojnë katër lloje të pasaportave

Serbët e Kosovës shfrytëzojnë katër lloje të pasaportave

Serbët e Kosovës i kanë në shfrytëzim katër lloje të pasaportave. Ato janë: pasaportat që janë lëshuar nga drejtoritë policore nëpër qytete të Koso ...
Gripi në Kosovë merr përmasat e epidemisë

Gripi në Kosovë merr përmasat e epidemisë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se ka shpallur epidemi të gripit. Vetëm gjatë javës së parë të shkurtit në tërë Kosovën janë ...
Këta janë tre fëmijët të cilëve iu kthye dëgjimi pas operacioneve në QKUK

Këta janë tre fëmijët të cilëve iu kthye dëgjimi pas operacioneve në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë përfunduar tri operacione të suksesshme, ku tre fëmijëve Rronit, Enesit dhe Vensit iu është kthyer dëg ...
Tërhiqet nga politika një nga figurat më me ndikim dhe më e fuqishme shqiptare

Tërhiqet nga politika një nga figurat më me ndikim dhe më e fuqishme shqiptare

Fjalët se Ali Ahmeti po bëhet gati të largohet nga kreu i BDI-së, janë shtuar së tepërmi kohëve të fundit. Shkak për këtë hap, janë sinjalet që vijnë ...
Kosova i dorëzoi Serbisë dokumentacionin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Kosova i dorëzoi Serbisë dokumentacionin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Përmes zyrës së EULEX-it në Beograd, Prishtina i dorëzoi Ministrisë serbe të Drejtësisë dokumentacionin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, shkruajnë med ...
Deda zbulon idenë e Limajt për demarkacionin: I tërë Kuvendi do ta votojë

Deda zbulon idenë e Limajt për demarkacionin: I tërë Kuvendi do ta votojë

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se pas një takimi që ka pasur me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj është optimist se Kuvendi më në fund ...
Gjuha Shqipe Në Aplikimet Për Telefonat

Gjuha Shqipe Në Aplikimet Për Telefonat

Para disa ditësh, dëgjova lajmin e mirë se Bashkia e Prishtinës në bashkëpunim me kompaninë AppBites dhe dy të rinj të talentuar hodhën në treg një ap ...
Kur sqarimi i ministrit është kaq i trashë, pse të mos shkruhet “sçarim”?

Kur sqarimi i ministrit është kaq i trashë, pse të mos shkruhet “sçarim”?

Kur sqarimi është kaq i trashë, pse të mos shkruhet “sçarim”? Tre veta me peshë në fushën e medieve më shkruan që të identifikoj e të listoj gabime ...
Haradinaj takon Mitchell – Roli amerikan në Ballkan, i domosdoshëm

Haradinaj takon Mitchell – Roli amerikan në Ballkan, i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj takoi ndihmës-sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e ...
1 2 3 4 33 20 / 330 POSTS