Author: admini

1 2 3 34 10 / 337 POSTS
Mushkolaj: LDK-ja të kërkojë falje për çështjen e Demarkacionit (Video)

Mushkolaj: LDK-ja të kërkojë falje për çështjen e Demarkacionit (Video)

Analisti Imer Mushkolaj në emisionin Debat D Plus të RTV Dukagjinit ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet të kërkoj falje për çështjen e Dema ...
Lavrov në Serbi: Nëse përfshihet ShBA-ja në dialog, edhe Rusia do jetë e pranishme

Lavrov në Serbi: Nëse përfshihet ShBA-ja në dialog, edhe Rusia do jetë e pranishme

Serbia është në rrugën evropiane, por do të vazhdojë të ndërtojë marrëdhënie të mira me Federatën Ruse, me një dëshirë që këto marrëdhënie të jenë edh ...
Ka thënë (thotë) Zoti apo Zoti ka thënë (thotë)?

Ka thënë (thotë) Zoti apo Zoti ka thënë (thotë)?

Ka thënë (thotë) Zoti apo Zoti ka thënë (thotë)? Një ndër ndikimet sintaksore që ka ushtruar dhe po ushtron gjuha arabe në shqipen e ligjëruesve/sh ...
LETËR PRESIDENTIT THAÇI: MBI DEKORATAT PRESIDENCIALE DHE TË MERITUARIT QË MUNGOJNË

LETËR PRESIDENTIT THAÇI: MBI DEKORATAT PRESIDENCIALE DHE TË MERITUARIT QË MUNGOJNË

Shkruan Rrahman Paçarrizi I dashur President, z. Hashim Thaçi I vetëdijshëm për mundësitë e mëdha që kjo letër të mos arrijë fare te Shkëlqesia Ju ...
Beteja e Haradinajt për demarkacionin

Beteja e Haradinajt për demarkacionin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës të enjten do ta kenë para vetes Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi për miratimin e së cilës nevojiten së paku ...
Përse mësuesit ndihen të lodhur pas mësimit?

Përse mësuesit ndihen të lodhur pas mësimit?

Përse mësuesit ndihen të lodhur pas mësimit? Mësuesit punojnë me fëmijët! Mësuesit kanë orar fiks prej 8 orësh. Mësuesit kanë në dorën e tyre orare ...

Bëhen ​​29 vjet nga greva e minatorëve të Trepçës

Para 29 vjetëve minatorët e Trepçës kishin filluar grevën e urisë për të mbrojtur Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit. Ishin rreth 1,300 ...
Policia e Kosovës ndërmerr aktivitete vetëdijesuese për sigurinë

Policia e Kosovës ndërmerr aktivitete vetëdijesuese për sigurinë

Policia e Kosovës me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës do të organizojë sot një aktivitet miqësor, bashkëpunues dhe vetëdijesues në asp ...
Një fjalë që kaloi nga Kosova në Shqipëri

Një fjalë që kaloi nga Kosova në Shqipëri

E ardhme dhe ardhmëri E keni ditur që fjala “ardhmëri” ka kaluar në përdorim të atyre të Shqipërisë nga kosovarët: nga shtypi kosovar në atë të Shq ...
Thërret detyra e organizimit për vetëruajtje!

Thërret detyra e organizimit për vetëruajtje!

Thërret detyra e organizimit për vetëruajtje!   Ka një pyetje thelbësore, së cilës secili shqiptar, po sidomos ata që kanë ndikim më të mad ...
1 2 3 34 10 / 337 POSTS