Author: admin

1 2 3 4 5 27 30 / 265 POSTS
OKB: Rritet numri i myslimanëve, në vitin 2030 bota do ketë 2.2 mld

OKB: Rritet numri i myslimanëve, në vitin 2030 bota do ketë 2.2 mld

Popullsia myslimane do të rritet dy herë më shpejtë në krahasim me pjesëtarët e besimeve tjera. Në vitin 2030 ajo do ta arrijë një të katërtën e popul ...
Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Ministritë e Arsimit dhe ministritë e Diasporës të Shqipërisë dhe Kosovës zhvilluan sot një takim të përbashkët pune në Tiranë, ku temë e diskutimeve ...
Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Këshill i përbashkët Shqipëri-Kosovë për arsimin në diasporë

Ministrja Nikolla tha se nuk do të ketë më punë të ndara mes Shqipërisë dhe Kosovës për arsimimin e fëmijëve shqiptarë në diasporë.  Ministritë e A ...
Çdo ditë në Kinë mbi 60 persona pranojnë fenë Islame

Çdo ditë në Kinë mbi 60 persona pranojnë fenë Islame

Në Kinë, ekonominë e dytë të botës, feja e cila rritet më shpejt është Islami. Interesimi për Islamin në vendin më të populluar në botë çdo ditë po ...
​Danielsson: Janë dhe dy kushte për liberalizim, demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit

​Danielsson: Janë dhe dy kushte për liberalizim, demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit

Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim i Komisionit Evropian, Christian Danielsson, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Ram ...
Kryeministri malazez: Nuk kemi asnjë problem me Kosovën

Kryeministri malazez: Nuk kemi asnjë problem me Kosovën

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vendi i tij nuk ka ...
Jemi njerëz apo vetëm spektatorë?

Jemi njerëz apo vetëm spektatorë?

Kjo këngë, sa di unë, i është dedikuar Adem Demaçit dhe ka frymëzuar shqiptarët në atë kohë për veprim kombëtar e u ka ngjallur ndjenjat patriotik ...
Kosova ”s’guxon” ta largojë flamurin e Serbisë nga Kalaja e Zveçanit /Video/

Kosova ”s’guxon” ta largojë flamurin e Serbisë nga Kalaja e Zveçanit /Video/

Në një qytet tjetër të Kosovës, tash e disa vjet valvitet pa ndonjë telashe flamuri i Serbisë. Në kalanë e Zveqanit askush nuk po e pengon atë, njo ...
Gruaja e mbuluar hap fabrikë me qëllim punësimin e grave

Gruaja e mbuluar hap fabrikë me qëllim punësimin e grave

Në fabrikën e vet Azemine Kukaj-Kajoshi ka punësuar 13 gra dhe 6 burra. Azemine Kukaj-Kajoshi është drejtoreshë e fabrikës së këpucëve “Go Long” në ...
Ronaldo, përshendet me “selam alejkum”

Ronaldo, përshendet me “selam alejkum”

Cristiano Ronaldo mbrëmë ndaj Sociedad u dukë të jetë në top formë ku shënoi një tre golësh. Pas ndeshjes, portguezi u takua me luftëtarin e UFC, K ...
1 2 3 4 5 27 30 / 265 POSTS