Author: admin

1 22 23 24 25 26 27 240 / 265 POSTS
Kontributi i grave në civilizimin klasik Islam: shkencë, mjekësi dhe politikë

Kontributi i grave në civilizimin klasik Islam: shkencë, mjekësi dhe politikë

Me anë të hulumtimeve për kontributin e gruas Myslimane në fusha të ndryshme të civilizimit klasik Islam, si në transmetim të haditheve, jurisprudencë ...
Jusuf Thaçi: Të përjashtohet Dardan Molliqaj – nëse Shpend Ahmeti dorëhiqet, pozicionohet me të

Jusuf Thaçi: Të përjashtohet Dardan Molliqaj – nëse Shpend Ahmeti dorëhiqet, pozicionohet me të

Analisti politik, Jusuf Thaçi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është ndarë, ani pse aty ka pasur disa dorëheqje. “Nuk mund të them se është nd ...
Ky eshte trejleri i filmit për Alija Izetbegoviqin

Ky eshte trejleri i filmit për Alija Izetbegoviqin

Televizioni turk TRT1, më 30 janar fillon emetimin e serisë për jetën e kryetarit të parë të Kryesisë së Bosnjë e Hercegovinës Alija Izetbegoviq, ...
Zëvendëskryeministrin e Kosovës e zë gjumi në seancë

Zëvendëskryeministrin e Kosovës e zë gjumi në seancë

Gjatë ditës së sotme, është vërejtur mjaftë shumë mosinteresimi i deputetëve për pikat e rendit të ditës së seancës plenare. Sot zëvendëskryemini ...
Më 31 Janar mbani sytë nga qielli, ndodh fenomeni i “Hënës së përgjakur”

Më 31 Janar mbani sytë nga qielli, ndodh fenomeni i “Hënës së përgjakur”

Në fund të muajit Janar përgatituni që të shikoni një spektakël qiellor, atë të eklipsit të hënës. Më 31 Janar do të ndodhë eklipsi i plotë hënor ose ...
Toka po largohet nga Dielli

Toka po largohet nga Dielli

Dielli është duke humbur ngadalë fuqinë tërheqëse që ka ndaj planetëve, e për pasojë edhe Toka është duke u larguar prej tij. Këtu nuk ka vend ...
Referi më i mirë në botë e ndal lojën, shkaku Ezani /Video/

Referi më i mirë në botë e ndal lojën, shkaku Ezani /Video/

Njëri nga gjyqtarët më të mirë në botën e futbollit, Mark Clattenburg ka filluar një eksperiencë të re në lindjen e mesme. Gjyqtari anglez ësht ...
Kujdes nga mungesa e magnezit!

Kujdes nga mungesa e magnezit!

Magnezi është një mineral që çdo organ i trupit tonë e ka të nevojshëm. Ai gjendet në sasinë e më tepër se 10 miligramëve  në trupin  e njeriut dhe ...
Vetëm në 24 orët e fundit policia shqipton mbi 1000 tiketa trafiku

Vetëm në 24 orët e fundit policia shqipton mbi 1000 tiketa trafiku

Sipas Policisë së Kosovës, në raportin zyrtar 24 orësh të tyre, nuk është figuruar asnjë aksident me pasoja fataliteti. Megjithatë bëhet e ditur, q ...
DOKUMENTI/ BE i dërgon kushtin Beogradit: vendos kufi ndërkombëtar me Kosovën! (ka gjasa që vija të kalojë Ibrin)

DOKUMENTI/ BE i dërgon kushtin Beogradit: vendos kufi ndërkombëtar me Kosovën! (ka gjasa që vija të kalojë Ibrin)

Zbardhet më në fund kushti i Bashkimit Europian për Serbinë në lidhje me Kosovën. Nga një dokument që i është dorëzuar Beogradit por edhe Prishtinë ...
1 22 23 24 25 26 27 240 / 265 POSTS