Vajza e veteranit të UÇK-së, do t’ju rrënqethë me vargjet për ditën e pavarësisë

Vajza e veteranit të UÇK-së, do t’ju rrënqethë me vargjet për ditën e pavarësisë

Vajza e tij, Rana Tahiri, është rritur në një frymë të tillë me shumë dashuri për atdheun, e që atë e shpreh shpesh përmes vargjeve të thurura enkas p

Ligji i ri, Policia shqipton mijëra dënime
Sadriu: BIK-u nuk i organizoi lutjet në Prizren (Video)
Xhandarmëria serbe arreston katër persona në Dumnicë të Podujevës?

Vajza e tij, Rana Tahiri, është rritur në një frymë të tillë me shumë dashuri për atdheun, e që atë e shpreh shpesh përmes vargjeve të thurura enkas për Kosovën.

Kësaj here, vogëlushja ka zgjedhur pikërisht varrezat e dëshmorëve, e që fjalët që reciton me zemër, vërtetë rrënqethin mishrat e të gjithë atyre që me shumë dhimbje e kujtojnë kohën e vështirë të luftës.Vogëlushja shihet se ka një pasion të veçantë për recitim, e që në rrjetet sociale ka marrë pëlqime dhe komente të shumta mbështetëse.

Kosovarja iu fton të dëgjoni se si Rana me një pasion të veçantë, me zemër plot, uron pavarësinë e Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0