Haradinaj takon Mitchell – Roli amerikan në Ballkan, i domosdoshëm

Haradinaj takon Mitchell – Roli amerikan në Ballkan, i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj takoi ndihmës-sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e

Presidenti turk Erdogan do ta vizitojë Vatikanin
Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në
I sëmurë, i paaftë për punë, jeton në gjendje të mjerueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj takoi ndihmës-sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit.

“Me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Europë, Ëess Mitchell, biseduam për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit, me theks të veçantë për mbështetjen e Kosovës në ecjen e saj drejt integrimeve euro-atlantike. Aleanca me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është garancë që na jep siguri dhe shpresë! Vazhdojmë bashkë…”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0