KBI Prizren varros personat e pastrehë dhe pa familje? /Video/

KBI Prizren varros personat e pastrehë dhe pa familje? /Video/

Mbrëmjen e së hënës u gjet pa shenja jete një person në Prizren. I ndjeri me inicialet Sh.B nuk kishte familje. Edhe policia në raportin e vetë ka

Shfuqizimi i speciales, ndërkombëtarët paralajmërojnë sankiosnim për politikanët kosovarë
Hoxha: Bashkimi Evropian të qartësojë pozicionin për Kosovën
Kosova mbetet e përkushtuar në luftën kundër terrorizmit

Mbrëmjen e së hënës u gjet pa shenja jete një person në Prizren.

I ndjeri me inicialet Sh.B nuk kishte familje. Edhe policia në raportin e vetë ka bërë të ditur se personi në fjalë ishte i pastrehë dhe përdorues i alkoolit.

Pas gjetjes, trupi i tij është dërguar për obduksion, njofton Klan Kosova.

Por, kush e varros një të pastrehë kur vdes?

Këtë punë u tha se e marrin përsipër mekanizmat fetarë. Për këtë rast, u kujdes Bashkësia Islame në Prizren, pasi ai dihej se i përkiste fesë myslimane.

Kronikë e zgjeruar nga Agan Hajdarhoxha.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0