E mahnitshme: Bie borë për të dytën herë këtë vit në shkretëtirën e Saharasë / FOTO/

E mahnitshme: Bie borë për të dytën herë këtë vit në shkretëtirën e Saharasë / FOTO/

Banorët lokal të një qyteti afër shkretëtirës së Saharasë, u mahnitën kur panë se për herë të dytë brenda pak javëve, në shkretëtirën më të thatë në b

E papritur në politikën gjermane: një ndër krerët e AfD-së anti-Islame bëhet musliman
Erdoğan: Çdo organizatë që përbëhet nga terroristët është terroriste
Francë, arrestohet akademiku dhe teologu zviceran Tariq Ramadan
Banorët lokal të një qyteti afër shkretëtirës së Saharasë, u mahnitën kur panë se për herë të dytë brenda pak javëve, në shkretëtirën më të thatë në botë, atë të Saharasë, kishte rënë borë.

Pas një periudhe 37 vjeçare pa borë që përfundoi në dhjetor të vitit 2016, qyteti Ain Sefra i Algjerisë po përjeton për të katërtën herë borën në pjesën veri-përendimore të tij, raporton lajmi.net.

Ndërkaq, nga imazhet e ardhura shihet se banorët ishin të mahnitur nga kjo që ndodhi gjatë ditës së sotme, si dhe kodrat e mbuluara me borë, atyre u jepnin përshtypjen si Alpet e Evropës të zbardhura nga rënia e borës.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0