Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët. Lufton aneminë, diabetin, artritin dhe ju zgjat jetën

Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët. Lufton aneminë, diabetin, artritin dhe ju zgjat jetën

Kjo bimë ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pas

Antibiotiku më i fuqishëm natyral i cili shkatërron 30 baktere
Sa orë duhet të flini sipas moshës që keni
Dietat më të mira për 2018

Kjo bimë ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra.

Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, parandalon formimin e kolesterolit në muret e arterieve. Hithra favorizon eliminimin e lëngjeve të tepërta, toksinave dhe mbetjet e trupit tonë.

Si ta përgatisni ekstraktin e hithrës:

Ju duhen 3 lugë gjethe të thara hithre dhe 500 ml ujë.

Përgatitja dhe përdorimi:

Fillimisht zieni ujin dhe më pas hidhni gjethet e hithrës në një filxhan dhe sapo uji të ketë arritur në pikën e vlimit hidheni në filxhanin ku ndodhen gjethet. Lëreni të qëndrojë për 10 minuta, filtrojeni dhe më pas konsumojeni.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0