Ambasadori amerikan duartroket politikanët që nuk e përkrahën shfuqizimin e Speciales

Ambasadori amerikan duartroket politikanët që nuk e përkrahën shfuqizimin e Speciales

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie ka thënë se populli i Kosovës nuk e përkrahë iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speci

Aksion i madh policor në disa komuna, bastisën katër argjendari
Kryeministri Ramush Haradinaj: shkolla është vendi ku duhet të zhvillohet beteja kundër ekstremizmit e radikalizmit
Luftëtarë serbë në Ukrainë, spiunë në Kosovë /Foto/Video/

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie ka thënë se populli i Kosovës nuk e përkrahë iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Ai në një postim në Twitter ka përgëzuar qytetarët dhe të gjithë ata që po shprehen publikisht kundër iniciativës për shfuqizimin e Speciales.

“Populli i Kosovës nuk e përkrah iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Duartrokas politikanët dhe të tjerët të cilët po flasin publikisht, edhe pse është e vështirë për atë se çka është e drejtë për të ardhmen e Kosovës”, shkruan Delawie.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0