Alarmante: Prishtina edhe sot e para në botë për ajrin më të ndotur (Foto)

Alarmante: Prishtina edhe sot e para në botë për ajrin më të ndotur (Foto)

Plani i Komunës së Prishtinës pa efekt për përmirësimin e ajrit. Ani pse orët e para të mëngjesit dhe fillimi i zbatimit të vendimit të Komunës për

Grabitet “Xhamia e Larme” në Tetovë
Shtypi gjerman: Vendet si Kosova që fjalën e fundit e ka BE, të fundit për integrim
Edhe një dorëheqje nga VV-ja

Plani i Komunës së Prishtinës pa efekt për përmirësimin e ajrit.

Ani pse orët e para të mëngjesit dhe fillimi i zbatimit të vendimit të Komunës për ndalimin e veturave brenda qytetit, Prishtina edhe sot është radhitur e para në botë për ndotjen më të madhe të ajrit, shkruan lajmi.net.

Prishtina mban vendin e parë në botë me ajrin e ndotur, duke lënë kështu pas vetes edhe Kinën, Indinë, Pakistanin, Bangladeshin e vende të tjera që zakonisht i prijnë listës së vendeve me ajrin më të ndotur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0