Thaçi ngushëllon Afganistanin: ‘Ka një vend të veçantë në zemrën tonë’

Thaçi ngushëllon Afganistanin: ‘Ka një vend të veçantë në zemrën tonë’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dërguar ngushëllime për shtetin e Afghanistanit ku një ditë më parë u godit nga një sulm terrorist në Kabul.

Opozita përmes protestës kërkon dorëheqjen e Qeverisë Rama
Mediu për Turqinë në Kongresin Amerikan: Duhet të shqyrtohen marrëdhëniet e reja Turqi- Rusi
KMDLNJ: Me improvizime të çastit, nuk mënjanohet ajri i ndotur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dërguar ngushëllime për shtetin e Afghanistanit ku një ditë më parë u godit nga një sulm terrorist në Kabul.

I pari i Kosovës, në reagimin e tij ka thënë se Afghanistani është një ndër të parët që njohën Pavarësinë e Kosovës, andaj ka dhe vend të veçantë për të, njofton Klan Kosova.

”I pikëlluar dhe i shqetësuar nga sulmi terrorist në Kabul. Dhjetra të vrarë e qindra të plagosur. Afghanistani është një nga vendet e para që ka njohur Kosovën dhe ka një vend të veçantë në zemrën tonë. Ngushëllime. Ta dini, nuk jeni të vetëm në luftimin kundër të keqes”, përfundon Presidenti Thaçi, njofton Klan Kosova.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0