Leganes eliminon Real Madridin

Leganes eliminon Real Madridin

Ekipi modest spanjoll mposhti Realin 2:1 në "Santiago Bernabeu" dhe u kualifikua falë vlerës së golit si mysafir, pasi që në ndeshjen e parë kishte hu

Australian Open, Federer ngjitet në gjysmëfinale
Zidane merr përgjegjësinë për eliminimin
Atalanta, gati të befasojë Juventusin me Berishën në portë

Ekipi modest spanjoll mposhti Realin 2:1 në “Santiago Bernabeu” dhe u kualifikua falë vlerës së golit si mysafir, pasi që në ndeshjen e parë kishte humbur 1:0.
Leganes ka eliminuar Real Madridin nga Kupa e Mbretit.Ekipi modest spanjoll mposhti Realin 2:1 në “Santiago Bernabeu” dhe u kualifikua falë vlerës së golit si mysafir, pasi që në ndeshjen e parë kishte humbur 1:0.

Leganes kaloi në epërsi me golin e Erasos, por Karim Benzema barazoi shifrat.Epërsinë e dytë ekipit të Leganes ia siguroi Gabriel, që rezultoi edhe vendimtar.Ky rezultat e vërteton edhe një herë formën katastrofale të Realit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0