Nokia 8 bëhet me Android Oreo beta

Nokia 8 bëhet me Android Oreo beta

Nokia ka lëshuar Android Oreo beta për një numër të telefonave të saj. Nokia 8 është telefoni më i fundit për të marrë një përditësim të tillë si pjes

Makina e Hitlerit vlen më shumë se 7 milionë dollarë, pronari refuzon ofertën (Foto)
Soros sulmon Facebook dhe Google: I kanë ditët e numëruara
BMW iNext EV më i fuqishëm se të gjitha modelet nga Tesla (Foto)

Nokia ka lëshuar Android Oreo beta për një numër të telefonave të saj. Nokia 8 është telefoni më i fundit për të marrë një përditësim të tillë si pjesë e programit beta të Nokia-s. HMD global kanë njoftuar për lirimin e ri të Android 8.1 beta për Nokia 8.

Lajmi u bë i ditur nga Juho Sarvikas i HMD në Twitter i cili zbuloi se beta e re tani është në dispozicion për Nokia 8.

Nëse zotëroni një nga telefonat e ri Nokia apo versionin e fundit të Nokia 8 atëherë mund të provoni Android 8.1 Oreo beta në pajisjen tuaj. Ju do të duhet të regjistroheni në programin Nokia beta të Android.

COMMENTS