Lladrovci pret në takim myftiun Naim Tërnava (Video)

Lladrovci pret në takim myftiun Naim Tërnava (Video)

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pritur në takim Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava i cili ishte i shoqëruar nga kryetari i Bashkësisë Islame në D

‘Çmenden’ mediat greke: Rama merr urdhra nga Erdogan, Shqipëria po kthehet në “Turqi”
Zëdhënësi i BIK-ut: Kishte tendenca që të përlyhet imazhi i imamëve
Rikthimi i besimit tek lidershipi – Analiza e dekanëve të shkollave të Harvardit

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pritur në takim Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava i cili ishte i shoqëruar nga kryetari i Bashkësisë Islame në Drenas, Valon Bequku, me të cilët kanë biseduar për thellimin e bashkëpunimit mes dy institucioneve.

“I pari i Drenasit ka falënderuar myftiun Tërnava për bashkëpunimin e ndërsjellë që kanë pasur me Komunën e Drenasit, sidomos në ruajtjen e qetësisë dhe sigurisë publike, ku falë këtij bashkëpunimi asnjë nga qytetarët e Komunës së Drenasit nuk është i involvuar në konflikte në Lindjen e Mesme”, thuhet në njoftim.

Lladrovci është zotuar se bashkëpunimi do të vazhdoj edhe ne të ardhmen me Bashkësinë Islame të Kosovës për të ruajtur qetësinë e sigurinë publike në harmoni ndërfetare.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0