Barca s’ndalet, vazhdon me fitore

Barca s’ndalet, vazhdon me fitore

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim të Real Betis. Në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 20-të, Barcelona me një shfaqje të jashtëzakonsh

Leganes eliminon Real Madridin
PSG dëshiron Guardiolan
Julio Cesar bëhet me skuadër të re

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim të Real Betis.

Në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 20-të, Barcelona me një shfaqje të jashtëzakonshme ka mposhtur 0-5 Real Betisin, për të forcuar kreun në La Liga.

Të gjitha golat e fitores Barcelona i shënoi në pjesën e dytë.

Messi dhe Suarez me nga dy gola, Rakitic me një gol, ishin golashënues për Barcelonën.

Pas kësaj fitore, Barcelona kryeson me 54 pikë, duke lënë pas Atletico Madridin që ka 43 pikë.

COMMENTS