Vdes një fëmijë, u godit nga vetura në Makoc të Prishtinës

Vdes një fëmijë, u godit nga vetura në Makoc të Prishtinës

Në aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dje në fshatin Makoc të Prishtinës. Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari derisa ishte duke drejtuar v

Mbrojtja nga ndotja e ajrit: Nga e mërkura ndalohet hyrja e veturave në Prishtinë
Presheva në vendin e parë në Serbi për lindje të fëmijëve
Vajza e veteranit të UÇK-së, do t’ju rrënqethë me vargjet për ditën e pavarësisë

Në aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dje në fshatin Makoc të Prishtinës.

Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet se nga pakujdesia ka goditur një këmbësor (i mitur) duke i shkaktuar lëndime vdekjeprurës.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

COMMENTS