Stamboll, 54 të arrestuar në operacionet e antiterrorit

Stamboll, 54 të arrestuar në operacionet e antiterrorit

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet

E tmerrshme: Infermieret e nxjerrin pacientin nga spitali, e zbresin nga karrigia me rrota dhe e “hedhin përtokë”! /Video,+18/
Kalın: Turqia nuk ka sjellë lotë në asnjë vend ku ka zhvilluar operacione
Harta që po trondit botën: Copëtohen Turqia, Arabia dhe Iraku /Foto/

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Ekipet e Departamentit të anti-terrorit nisën një operacion për të arrestuar njerëzit të cilët dyshohen se kanë vepruar në emër të DEASH-it dhe se kanë përgatitur akte terroriste.

Bastisjet u kryen në të njëjtën kohë në 11 adresa në tetë vende. Me këtë rast u arrestuan 54 shtetas të huaj.

Ekipet përkatëse gjatë bastisjeve kanë konfisuar sasi të mëdha dokumentesh dhe materialit digjital.

COMMENTS