Çavuşoğlu bisedë telefonike me homologun nga SHBA-të

Çavuşoğlu bisedë telefonike me homologun nga SHBA-të

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, Çavuşoğlu dhe Tillerson kanë zhvilluar bisedë telefonike. Biseda është realizuar me kërkesë të palës amerikane.

Cristiano Ronaldo mbështetje për fëmijët Rohingya
Burg përjetë dhe nga 329 vite burg 3 të akuzuarve për sulmin në Sulltanahmet
Liban, 12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, Çavuşoğlu dhe Tillerson kanë zhvilluar bisedë telefonike.

Biseda është realizuar me kërkesë të palës amerikane.

COMMENTS