Mehdi Gurra: Islami po shkatërrohet, në Tiranë ka 114 kishadhe vetëm 7 xhami

Mehdi Gurra: Islami po shkatërrohet, në Tiranë ka 114 kishadhe vetëm 7 xhami

TIRANË(AA) - Kryetari i Shoqatës Alternativa e së Ardhmes (ALSAR), Mehdi Gurra(në foto), ka reaguar pas komenteve dhe pretendimeve të fundit në rrje

Fuqizimi i tolerancës dhe bashkëjetesës fetare përmes aktivitetit të grave në Prizren
Bashkësia Islame e Kosovës uronë katolikët për Pashkë
Britani: fushatë publicitare për kontributin e muslimanëve në bamirësinë e Krishtlindjeve
TIRANË(AA) – Kryetari i Shoqatës Alternativa e së Ardhmes (ALSAR), Mehdi Gurra(në foto), ka reaguar pas komenteve dhe pretendimeve të fundit në rrjetet sociale në lidhje me aktivitetet e TIKA-s. Ai në një prononcim për Anadolu Agency (AA) shprehet se me komentet dashakeqëse synohet të hidhet baltë mbi TIKA-n, me qëllimin sipas tij për të dëmtuar imazhin dhe reputacionin e këtij institucioni prestigjioz si dhe marrëdhëniet e shkëlqyera shqiptaro-turke. ( Olsi Shehu – Anadolu Agency )

Kreu i fondacionit ‘ALSAR’, Mehdi Gurra, në një deklaratë ka thënë se muslimanët shqiptarë po lagrohen nga islami.

Në një video të postuar nga ‘Orthodoks Albania’, Gurra shprehet se islami në Shqipëri është në një moment katastrofe.

Kjo, vjen sepse shumë shqiptarë po largohen nga islami, ndërsa popullsia e krishterë është në rritje.

Ai thotë se po largohen nga Shqipëria Hasani, Muhamedi, Mediu etj, ndërsa po mbeten Dhimitri, Andrea, Anastasi, Stefani etj.

Në fjalën e tij, , ai shton se në Tiranë janë 114 kisha, 2 sinagoga dhe vetëm 7 xhami.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0