Lista e plotë e partive bashkë me numra për zgjedhjet lokale /Foto/

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizoi këtë të hënë ceremoninë e tërheqjes së shortit për renditjen e Subjekteve Politike në Fletëvotimin e Zgjedhjeve Lokale të cilat do të mbahen më 22 tetor 2017.

KQZ ka certifikuar 91 subjekte politike për zgjedhjet lokale, transmeton Klan Kosova.

Gjithsejtë janë 91 Subjekte Politike, prej tyre 1 Koalicion; 35 Parti Politike; 30 Iniciativa Qytetare dhe 25 Kandidatë të Pavarur (për Kryetar Komune apo për Kuvende Komunale, në komuna të ndryshme).

Kjo është lista e plotë e partive politike bashkë me numra:
   

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *