Kërkohet dërheqja e Thaçit, përdhosi flamurin dhe heroin kombëtar

Presidenti i shteti laik dje kishte marrë rolin e një prifiti në një ceromini plotësisht fetare të krishtere në Katedralen politike ‘Shën Tereza’.

Ai Thaçi nga Katedralja u çoi’ Selam’ myslimanëve shqiptar nga Shqipëria që falnën Bajramin në sheshin Skenderbe se nuk mund ‘ta mbulojnë’ ‘atletin e krishterimit’ siç e quajti ai heroin kombëtar.

“Nuk ka beze as pelhure te bardhe ose te zeze qe mbulon madheshtine kombetare dhe civilizuese te Gjergj Kastriotit, atletin e krishterimit” ka thënë Thaci në ‘predikimin e tij’ në Katedralen politike në Prishtinë.

Më skandaloze se fjalimi i tij për ‘bezin e bardhë e të zi’ ishin se fjalimin e tij po e mbante prapa bezit kuq e zi dhe kaltër  e verdh që janë flamuj kombëtar e po përdhosësish poshtë kombëve të tij dhe statujave të ‘Lindjes’.

Këto veprime skandaloze, antikombëtare dhe deklarata që minojnë ‘tolerancën kombëtare’ kanë nxitur reagime mbarëkombëtare që kërkojnë dorëheqjen e presidentit të ikje që tashmë veç e ka zëvëndësin në pritje Bexhet Pacollin. ekuiliber.com ...

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *