Ja se si klerikët e Katedrales e hedhën në tokë flamurin kombëtar dhe atë të Kosovës /Video/

Një skandal ka ndodhur gjatë ceremonisë së shugurimit të Katedrales “Nënë Tereza” në Prishtinë ku është përdhosur flamuri kombëtarë dhe ai i Kosovës.
Në pamjet më poshtë mund të shihet qartë se për flamujt nuk ka pasur vend në tryezën e shtruar dhe se klerikët vendin “më të përshtatshëm” për flamurin Kuq e Zi dhe për atë të Kosovës e kanë parë të jetë në tokë, duke nënçmuar skajshmërisht kombin shqiptarë.
Shikoni pamjet:

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *