KBI Ferizaj nderoi dy fituesit ferizajas të garave ndërkombëtare të Kur’anit

Sot, më 03.08.2017, ditë e enjte, Këshilli i Bashkësisë Islame i Ferizajt organizoi ceremoni për të nderuar këndimtarët e Kuranit nga Ferizaj, Egzon Ibrahimin dhe Besir Musliun, të cilët kishin përfaqësuar Kosovën në gara ndërkombëtare dhe kanë arritur suksese nderuese për vendin.

Mirënjohjet i dhanë kryetari Bujar ef. Hasani, Hoxha i Madh i Ferizajt Adem ef. Hoxha dhe Avdush ef. Krosa si fitues i garës “Kuran-Fest”.

Të pranishëm ishin kryeimami Sylejman ef. Rosha, sekretari Lutfi ef. Halili, anëtarë të Këshillit dhe mediet lokale.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *