S’ndalet islamofobi i VV-së Ramabaja, publikon vargje raciste në gazeta të PDK-së

 

Islamofobi i i Lëvizjes Vetëvendosje në vazhdën e publikimeve kundër Islamit dhe mysimanëve shqiptar, së fundi ka publikuar edhe një vjersh përplotë me urrejtje dhe gjuhë raciste.

Ditë më parë kjo Lëvizje u distancua nga gjuha denigruese e Ramabajës por si duket Ramabaja ka një garanci të brendshme që e bënë të ‘guximshëm’ me publiku materiale në kundërshtimë me vlerat e proklamuara nga VV.
Përndryshe ai nuk ka pas pengesë që shkrimin e tij ta publikojë në gazetën Epoka e Re që dihet se u përket partive të krahut të luftës me të cilat VV ka vijë të kuqe dhe u është kritike më së shumti.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *