Aktualizohet racisti dhe Islamofobi i VV-së Sadri Ramabaja

Pak orë pas zgjedhjeve parlamentare aktualizohet racisti dhe islamofobi i VV-së, një herit kandidat për deputet Sadri Ramabaja.Ai edhe disa herë tjera ka qenë aktiv kundër myslimanëve duke ofenduar dijetar islam shqiptar, profesor të medresesë si dhe një nga ideologët e VV-së që është bashkëpartiak i tij.

Exit Polli i “Gani Bobit” dëshmon projeksionin tim: 11 qershori e dërgon LDK-në dhe satelitët e saj në histori ngadalë, por pashmangshëm.

Edhe një sukses tjetër: Formacioni politik reprezentues i islamit politik, Fjala, filiala erdoganiste, nuk hyn dot në Parlament.

Rrita e madhe de fakto e nxjerrë VV si fituesen morale dhe faktike të këtyre zgjedhjeve.

Ecim para…

ekuiliber.com ...

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *