Nesër zgjedhjet, kosovarët ‘ikin’ në Shqipëri

Nesër zgjedhjet, kosovarët ‘ikin’ në Shqipëri

Edhe pse jemi në muajin e Ramazanit dhe nesër votohet për qeverinë e re, mijëra kosovarë janë nisur drejt Shqipërisë për të pushuar. Për shkak të f

Haradinaj në konflikt verbal me protestuesit: “Ti që po pisket atje, mshele pak” e “nal ta shoh ftyrën”
Erdoan: Turqit në Evropë janë e ardhmja e kontinentit
Opozita dhe analistët: Mustafa grindavec e inatçor

Edhe pse jemi në muajin e Ramazanit dhe nesër votohet për qeverinë e re, mijëra kosovarë janë nisur drejt Shqipërisë për të pushuar.

Për shkak të fluksit të lartë në pikën kufitare të Morinës në Kukës, është duke u punuar me pesë sportele.

Fluksi ka nisur që në orën 3 të mëngjesit dhe numri i personave që kanë hyrë në Shqipëri deri në orën 9:00 i ka kaluar 2 mijë vetë.

Në hyrje të Shqipërisë janë regjistruar 600 automjete të vogla dhe 25 autobusë.

Ngarkesa është e papërballueshme ndaj është ndjekur procedura e përshpejtuar për të shmangur radhët dhe pritjet.

Edhe të dielën pritet fluks për shkak të ndeshjes Kosovë-Turqi në “Loro Boriçi” të Shkodrës, shkruan Shekulli.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: