Besimi në Zot ndihmon në luftimin e diabtetit

Besimi në Zot mund të ndihmojë për të luftuar diabetin, thuhet në një hulumtim të ri.

Pranimi se dikush e krijoi dhe tani sundon universin, inkurajon diabetikët e gjendjes vdekjeprurëse për të miratuar një dietë të shëndetshme, transmeton Klan Kosova.

Ndjenja e sigurt nën kujdesin e Perëndisë e bën më të lehtë për pacientët të planifikojnë një dietë të shëndetshme me partnerin e tyre, pohon studimi.

Ushqimi së bashku ndihmon në heqjen e kërkesës për të konsumuar ushqim dhe produkte të larta në sheqer që mund të përkeqësojnë tipin 2, gjë që është një gjendje e parandalueshme.

Shpesh është menduar si i padëmshëm, diabeti i tipit 2 është një vrasës i fshehur dhe mund të çojë në dështim të zemrës, verbëri, sëmundje të veshkave dhe amputime të këmbëve.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *