A do ta kenë të lehtë BDI dhe LRPDSH Qeverisjen me LSDM-n?

Besoj se tërë opinionit shqiptar i intereson qëndrimi i partive shqiptare, posaçërisht qëndrimi i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe i Lëvizjes për Reforma në Pdsh në lidhje me shkrimin e Lubomir Fërçkovskit.

A thua Vallë Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Lëvizja për Reforma në Pdsh pajtohen me qëndrimet e Lubomir Ferçkovskit? Ku ai mes tjerash kërkonte që të hiqen disa përmendore dhe fasada të projektit “Shkupi 2014”, Si Aleksandërin Filipin dhe Qosen. Në lidhje me shfuqizimin e ligjit për lustrim dhe ndërrimin e prokurorëve. Miratimin e tre ligjeve të PSP-së ….

Gjithashtu opinionit të gjerë i intereson për grupin e tretë të ligjeve të cilat kanë të bëjnë me ligjin për abortin, dhe përkrahjen e njerëzve të ndjeshëm. Unë do kisha theksuar se cili do jete qëndrimi i partive shqiptare për Bashkësinë e LGBT-së dhe punëtorët seksual, depenalizimin e drogave të lehta dhe legalizimin e marihuanës.

Autor:  Hamzi Ibraimi- Shkup

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *