Edhe tre libra për krimet serbe në Kosovë /Video/

Ministria e Drejtësisë në Kosovë ka bërë promovimin e tri botimeve të Institutit për Hulumtimin e Krimeve të Luftës.

Librat kanë të bëjnë me të bëmat e forcave serbe në Kosovë, shkatërrimin e trashëgimisë dhe plaçkitjen e fondit arkivor, njofton Klan Kosova.

Kronikë nga Dafina Jegeni – Krasniqi.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *