I gjithë interneti e do këtë hoxhë, arsyeja është e veçantë /Foto/

Qyteti i vjetër i Stambollit në Turqi është i njohur për macet e shumta të cilat sillen nëpër qytet.

Macet janë shumë të popullarizuara atje, me turistët dhe banorët të cilët i ushqejnë kudo që i shohin – madje edhe interneti është i mbushur me fotografi të tyre.

Por një burrë, Mustafa Efe, e ka çuar dashurinë e tij për macet e rrugëve në një tjetër nivel, transmeton Gazeta Express.

Efe, që është imam në Xhaminë e “Aziz Mahmud Hudayi” në distriktin historik të Uskudar, i lejon macet që të jetojnë brenda në xhami.

Sipas Daily Sabah, Efe i përshkruan macet si “mysafiret e së premtes në xhaminë tonë”. Dhe ai shpërndan fotografi të maceve në xhami në faqen e tij në Facebook.

Imami ka fituar një popullaritet të madh në rrjete sociale, pas mirësisë së tij me këto mace.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *