Medreseja Alauddin zhvillon aktivitet nga shkencat ekzakte “Science Tralellers”/Video/

Sot në ambientin e Medresesë së Mesme Alauddin u zhvillua orkshopi (punëtoria) nga fushat e shkencave ekzakte sii Kimisë, Fizikës, Matematikës, Biologjisë, etj.

Kjo ngjarje u zhvillua në bashkëpunim me një medreseja nga Turqia nën përkrahje të Ministrisë së Arsimit, Amabasadës Turke dhe TIKA-së./ekuilibër/

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *