Webfaqja finlandeze: Shesim xhaketa serbe të gjenocidit /Foto/

Një web faqe finlandeze e quajtur “Varusteleka”, ku shiten pajisje ushtarake dhe gardërobë për qëndrim në natyrë, ka bërë një njoftim interesant duke thënë se aty mund të blihen xhaketa gjenocidale të APJ’së e që sipas kësaj faqe materiali i tyre është nga Serbia.

Po ashtu, aty thuhet se xhaketat e  vjetra jugosllave me ngjyrë ulliri, i kanë bartur të gjithë pjesëmarrësit e luftërave ballkanike të viteve 90’të. Sipas të gjitha gjasave kanë origjinë serbe, thuhet në përshkrimin e produktit, transmeton Gazeta Express.

“Janë të përdorura por e kanë ruajtur formën. Nuk kanë njolla gjaku. Disave u mungojnë pullat. Një xhaketë tillë shitet për 19,99 euro. Mediat serbe njoftimin e tillë e kanë quajtur bizar. Ja linku

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *