Bektashinjtë presin në takim deputetët e Vetëvendosjes

Në faqen zyrtare të bektashinjve të Kosovës ëstë publikuar një fotografi e deputetëve të Vetëvendosjes dhe Baba Mumin Lamës

Deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Driton Çaushi, kanë vizituar Gjyshatën Bektashiane të Kosovës, me seli në Gjakovë.

Në faqen zyrtare të bektashinjve të Kosovës është publikuar një fotografi e deputetëve të Vetëvendosjes dhe Baba Mumin Lamës, shkruan Konica.al

Bektashizmi në Kosovë përfaqësohet nga Gjyshata e Gjakovës, aty ku ndodhet edhe teqeja e qytetit.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *